Srbija i Crna Gora - Norveška 5:1

Beograd, 14. novembar 2003. - Mlada reprezentacija Srbije i Crne Gore (igrači do 21 godine) načinila je veliki korak ka završnici Evropskog šampionata, pošto je u prvoj utakmici "baraža" deklasirala odgovarajuću selekciju Norveške rezultatom 5:1. Revanš-meč se igra u utorak, 18. novembra, u norveškom Bramenu.

"Plave" nade su u velikom stilu započele susret, jer je već u drugom minutu Nemanja Vidić nakon kornera Igora Matića načeo mrežu Kristijansena.

Narednih deset minuta gosti preuzimaju inicijativu u želji da poravnaju rezultat. Napadač Pedersen se u 10. minutu našao oči u oči sa Dišljenkovićem, ali je golman naše reprezentacije odlično reagovao.

Taj momenat kao da je prelomio susret. Četiri minuta kasnije Partizanov centarfor Andrija Delibašić je dobro pratio akciju "plavih" i glavom, iz neposredne blizine. povisio na 2:0. Isti igrač se ponovo upisao u listu strelaca pet minuta pre odmora, nakon pasa Miloša Krasića.

Do kraja poluvremena Dišljenković je, odbranivši šut glavom Andersena, još jednom sprečio Norvežane da se vrate u meč.

U 52. minutu Krasić pogotkom kruniše svoju dobru igru, iskoristivši precizno dodavanje Dragana Stančića. Norveška preko Ludvigsena smanjuje visoko vođstvo domaćih pet minuta kasnije, a konačan rezultat postavlja Radomir Đalović u 85. minutu. Marjan Marković je pronašao Andriju Delibašića, a ovaj je nesebično poslužio napadača Zagreba koji glavom postavlja konačan rezultat.

Stadion: "Crvene zvezde". Gledalaca: 5.000. Sudija: Bernard Bruger (Austrija). Strelci: Vidić (2), Delibašić (14. i 40), Krasić (52) i Đalović (85) za domaće, a Ludvigsen (57) za goste.

SRBIJA I CRNA GORA: Dišljenković, Stančić, Mijailović, Marić, Jokić, Lazović (Đalović), Krasić (Đorđević), Delibašić (Peković), Marković i Matić.

NORVEŠKA: Kristijansen, Paulsen, Muri, Andresen, Bertelsen, Ludvigsen (Hof), Gaši, Tronset (Brene), Hansen, Karadas i Pedersen (Istas).