Partizan - Ulker 77:68

Beograd, 13. novembra 2003. (Beta) - Košarkaši Partizana ostvarili su prvi trijumf u Evroligi pošto su večeras na svom terenu pobedili ekipu Ulkera sa 77:68 (14:20, 23:14, 20:10, 19:23) u drugom kolu elitnog evropskog takmičenja.

Partizan je odigrao dobru odbranu, a igrači "crno-belih" zaustavili su najbolje igrače Ulkera i tako došli do važnog trijumfa protiv jednog od najjačih evropskih timova.

U Beogradskom timu najefikasniji je bio kapiten Đuro Ostojić sa 21 poenom, a sledio ga je Džerald Braun sa 17. Dušan Kecman i Frederik Haus postigli su po 13.

Turski tim predvodio je Džozef Bler sa 19 poena, dok je Melvin Buker imao 13.

Partizan je, u lepoj atmosferi i bučno navijanje nešto više od 6.000 navijača, od početka igrao odličnu odbranu na plejmejkeru Ulkera, ali je imao problema sa Blerom pod košem.

"Crno-beli" nisu, međutim, bili efikasni u odbrani i propustili su da već u uvodnim minutima steknu osetnu prednost.

Ulker je krajem prve četvrtine napravio seriju od 10:0 i stekao osetniju prednost, a poluvreme je završio sa "viškom" od šest poena - 14:20.

Šampion SCG nije uspevao da postigne koš iz igre, a skoro sve poene postizao je sa penala. Gosti iz Turske nisu bili mnogo efikasniji, a Partizan je uspeo da zaustavi Bukera i konačno povede krajem druge četvrtine i na poluvreme ode sa dva poena prednosti - 37:35.

Ulker je drugo poluvreme počeo trojkom Bukera, što mu je bio prvi poen na meču, i tako samo na kratko ponovo došao u vođstvo. "Crno-beli" su tada ušli u ritam i sledećih šest minuta nisu rivalu dozvolili da postigne koš iz igre.

Partizan je tada prvi put došao do više od 10 poena prednosti, što je uspeo da otprilike zadrži do kraja.

Ulker je uspeo da pripreti pet minuta pre kraja meča, kada je posle trojke Ibrahima Kutlaja prišao na šest poena, ali to je bilo sve, pošto su domaći košarkaši bili precizni u penal završnici.

Partizan sada ima jednu pobedu i jedan poraz, a sledeći meč igra protiv Rome u Rimu.