Cibona - Budućnost 88:89

Zagreb, HRVATSKA, 18. oktobra (www.pobjeda.co.yu) - Košarkaši Budućnosti savladali su večeras Cibonu sa 89:88 - pred oko 1.500 gledalaca u zagrebačkoj dvorani "Dražen Petrović" - i, sigurno, napravili najprijatnije iznenadenje u dosadašnja četiri kola Jadranske Gudijer lige. Trijumf Podgoričana može se okvalifikovati kao jedan od najvećih uspjeha kluba, pogotovo posljednjih sezona. Uspjeh podgoričkih "plavih" tim je veći što su "cibosi" važili za izrazitog favorita i jednog od glavnih kandidata za sami vrh Gudijer-a, a Budućnost je otputovala u Zagreb gotovo desetkovana sa još "rovitim" od povreda kapitenom Milojevićem i iskusnim Pajovićem, kao i tek zaliječenim centrima Basarićem i Marjanovićem. Ipak, zbog povrede zgloba, u ekipi Miodraga Baletića jedino je večeras izostao - najkvalitetnije pojačanje Podgoričana - Mladen Šekularac...

S druge strane u ekipi domaćeg kormilara Dražena Anzulovića nije bilo "zvučno" najavljivanog Josipa Sesara, ali su protiv razigranih Podgoričana nastupli Pen, Rimac, Žižić, Golemac i Mamić-sve osvjedočena košarkaška imena, a junaci pobjede Budućnosti bili su Marjanović, Minić, Stenli, Milojević, Pajović i Koljević.

Cibona VIP - Budućnost 88:89 (27:24, 13:24, 24:15, 24:26)

Dvorana "Dražen Petrović". Gledalaca: oko 1.500. Sudije: Jeršan i Jelen (Slovenija) i Dimitrijević (Srbija i Crna Gora). Šut iz igre: Cibona 50% (68-34), Budućnost 50- (56-28). Šut za dva poena: Cibona 58% (50-29), Budućnost 63% (27-17). Trojke: Cibona 28% (18-5, Pen i Krasić po 2 i Rimac 1), Budućnost 38% (29-11, Pajović i Stenli po 4, Koljević 2, Minić 1). Slobodna bacanja: Cibona 75% (20-15), Budućnost 68,8% (32-22). Skokovi: Cibona 31 (20+11), Budućnost 30 (20-10). Asistencije: Cibona 13, Budućnost 11. Izgubljene lopte: Cibona 9, Budućnost 6. Osvojene lopte: Cibona 6, Budućnost 12. Lične greške: Cibona 28, Budućnost 22. Pet ličnih: Golemac (Cibona).

CIBONA VIP: Pen 15 (6-5), Kus 3 (2-1), Rimac 11, Krasić 18, Žižić 15 (2-1), Golemac 5 (2-1), Sesar, Štimac, Mance 4, Mamić 17 (8-7), Krolo, Omerhodzić.

BUDUĆNOST: Minić 16 (13-7), Pajović 14, Popović, Šekularac, Bulajić, Basarić 2, Koljević 8, Rakočević, Stenli 19 (4-3), Milojević 15 (8-5), Marjanović 15 (7-7), Maraš.

*****

Krka - Crvena zvezda 92:100

Novo Mesto, SLOVENIJA, 18. oktobra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradske Crvene zvezde pobedili su danas u slovenačkom gradu Novom Mestu ekipu Krke 100:92 (21:19, 24:22, 27:21, 28:28) u 4. kolu regionalne Jadranske lige.

To je Zvezdina četvrta pobeda u Jadranskoj ligi i ona je i dalje jedini neporaženi tim u tom takmičenju.

Zvezda je vodila tokom celog meča u Novom Mestu i sigurnom igrom došla do nove pobede u Jadranskoj ligi.

"Crveno-beli" odlično su počeli meč i posle 3. minuta imali prednost od 7:0. Krka potom prelazi na zonsku odbranu što donosi rezultatsku ravnotežu.

Zvezda potom ponovo pravi razliku koja je bila i plus deset poena, ali u finišu poluvremena Krka smanjuje prednost Zvezde na samo četrii poena. Početkom drugog poluvremena, Zvezda pravi odlučujuću seriju od 6:0 i ponovo stiže do 10 poena prednosti.

Najveću prednost Zvezda je imala u 27. minutu meča kada je bilo plus 15 (63:48). Do kraja meča Krka je pokušala da agresivnijom odbranom ugrozi Zvezdu, ali u tome nije uspela.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Igor Rakočević sa 25 poena, a u redovima domaćina Marko Antonijević sa 19 poena.

Meč je pratilo 2.500 gledalaca, među kojima je bila i grupa od 100 Zvezdinih navijača, uglavnom iz Slovenije i Hrvatske.

*****

Refleks - Zagreb 77:55

Beograd, 18. oktobra 2003. (Beta) - Košarkaši beogradskog Refleksa pobedili su večeras ekipu Zagreba 77:55 (21:14, 20:10, 23:18, 13:13) u četvrtom kolu Jadranske lige.

Košarkaši Refleksa lako su došli do pobede nad Zagrebom, koji je bio ravnopravan samo u prvih nekoliko minuta prve četvrtine, kada je imao i jedino vođstvo na utakmici 9:8.

Domaćin je tada zaigrao angažovanije i preko Milana Majstorovića i Vanje Plisnića brzo prešao u osetnije vođstvo, a razlika je stalno rasla, da bi na poluvremenu iznosila 17 poena - 41:24.

Gosti su se uglavnom oslanjali na šut sa distance, jer nisu uspevali da se u reketu izbore sa Ognjenom Aškrabićem, Brankom Jorovićem i novim igračem iz Jamajke Frendom Kimanijem, koji je debitovao na večerašnjoj utakmici.

Razlika je u drugom poluvremenu rasla u korist Refleksa, da bi pred kraj iznosila i 31 poen.

*****

Lovćen - Slovan 72:65

Cetinje, 18. oktobra 2003. (Beta) - Košarkaši cetinjskog Lovećena savladali su večeras na svom terenu ekipu Geoplin Slovana 72:65 (12:10, 19:18, 19:13, 22:24) u četvrtom kolu regionalne Jadranske lige.

Najbolji u redovima domaćih bili su Marko Rakočević, koji je postigao 16 poena i imao 10 skokova, i Slobodan Tošić, koji je za 12 minuta uknjižio 11 poena, od čega tri trojke.

Domaći su do pobede stigli sjajnom igom tokom poslednjih četiri minuta druge i prvih dva minuta treće četvrtine. Od 26. do 29. minuta izabranici Predraga Milovića napravili su seriju 11:0 i to zahvaljujući odličnoj igri Marka Rakočevića, Veljka Tomovića, Slobodana Tošića i Borisa Raičevića.

Rakočević i Tošić u nastavku su vezali novih sedam poena i svoj tim doveli do prednosti od 57:41, a malo kasnije i do rekordnih 17 koševa prednosti - 60:43.

Sve što su gosti nakon toga uspeli da urade bilo je da u dva navrata smanje na šest poena (62:56 i 69:63), ali je u tim trenucima Tošić bio precizan iza linije 6,25 i Lovćen mirno doveo do pobede.

Rezultati 4. kola: Union Olimpija - Zadar 95:86, Lovćen - Geoplin Slovan 72:65, Refleks - Zagreb 77:55, Pivovarna Laško - Banjalučka pivara 77:73, Široki - Split 94:70, Cibona VIP - Budućnost 88:89, Krka - Crvena zvezda 92:100.