Vels - SCG 2:3

Savo Milošević je pogotkom obeležio 80. nastup za nacionalni tim

Beograd/Kardif, 12. oktobra 2003. (Beta/Tanjug) - Fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore (SCG) pobedila je u subotu u Kardifu domaću selekciju Velsa rezultatom 3:2, u poslednjoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine.

Iako meč u Kardifu za tim SCG nije imao takmičarski značaj, jer su "plavi" i pre ovog duela izgubili i teoretske šanse za plasman na kontinentalni šampionat, izabranici Ilije Petkovića ušli su u meč veoma angažovano i poveli već u četvrtom minutu golom iz slobodnog udarca Zvonimira Vukića.

Posle primljenog gola Vels preuzima terensku incijativu, koju golom kruniše u 26. minutu. Izjednačujući pogodak postigao je Džon Hartson iz penala, koji je dosuđen jer je Goran Gavrančić za dres povlačio centarfora velške reprezentacije.

Nakon izjednačenja Velšani su propustili nekoliko prilika da stignu do vođstva, a u tim trenucima blistao je Dragoslav Jevrić, koji je sjajnim odbranama zaustavio udarce Darena Barnarda, Denija Gabidona i Hartsona.

U poslednjih osam minuta meča rezervisti Savo Milošević i Danijel Ljuboja kažnjavaju promašaje domaćina. Milošević u 82. minutu udarcem sa 15-ak metara dovodi SCG u vođstvo, da bi pet minuta kasnije treći gol za "plave" postigao Ljuboja, posle najlepšeg poteza na utakmici.

Ljuboja je petom primio loptu u šesnaestercu Velsa, a zatim preciznim udarcem savladao nemoćnog gomana domaćih Pola Džonsa.

Do kraja meča Vels je samo upeo da ublaži poraz golom Roberta Ernšoa u trećem minutu nadoknade vremena.

Pod vođstvom selektora Ilije Petkovića, koji je reprezentaciju preuzeo posle poraza u Azerbejdžanu (1:2), "plavi" u tri kvalifikaciona duela imaju skor dve pobede, obe protiv Velsa, i remi sa Italijom.

Kvalifikacije za Evropski šampionat 2004. godine u Portugaliji, Deveta grupa, 8. kolo, Kardif, VELS, 11. oktobar 2003. godine

VELS - SRBIJA I CRNA GORA 2:3 (1:1)

Stadion: "Milenijum". Gledalaca: 72.000. Sudija: Fric Štuknik (Austrija).

Strelci: Hartson u 26. minutu (jedanaesterac) i Ernšou u 93. za Vels, a Vukić u 4, Milošević u 82. i Ljuboja u 87. minutu za Srbiju i Crnu Goru. Žuti kartoni: Belami (Vels), Gavrančić, Kežman, Đorđević i Kovačević (SCG).

VELS: Džons, Dilejni, Spid, Gabidon, Veston (Edvards), Robinson (Oster), Ernšou, Belami, Hartson (Blejk), Bernard Gigs.

SRBIJA I CRNA GORA: Jevrić, Ćirković (N. Brnović), Šarac, Mladenović, Bunjevčević, Gavrančić, N. Đorđević, Kežman (Milošević), Vukić, Bošković, Kovačević (Ljuboja).

Svi rezultati u Devetoj kvalifikacionoj grupi

Finska - Vels 0:2, Azerbejdžan - Italija 0:2, Finska - Azerbejdžan 3:0, Italija - SCG 1:1, SCG - Finska 2:0, Vels - Italija 2:1, Azerbejdžan - Vels 0:2, SCG - Azerbejdžan 2:2, Vels - Azerbejdžan 4:0, Italija - Finska 2:0, Finska - SCG 3:0, Azerbejdžan - SCG 2:1, Finska - Italija 0:2, SCG - Vels 1:0, Azerbejdžan - Finska 1:2, Italija - Vels 4:0, Vels - Finska 1:1, SCG - Italija 1:1, Vels - SCG 2:3, Italija - Azerbejdžan 4:0.