Široki Brijeg - Crvena zvezda 77:89

Široki Brijeg, BOSNA I HERCEGOVINA, 7. oktobra 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Širokom Brijegu istoimenu ekipu sa 89:77 (20:22, 26:15, 24:15, 19:25), u drugom kolu Jadranske lige.

Najefiikasniji u timu "crveno-belih" bio je Milan Dozet sa 14 poena, Goran Jeretin i Miološ Miljković, koji su postigli po 11 i Jovan Koprivica sa 10 poena. U ekipi Širokog Brijega Martin Vanjak je postigao 21, a Frano Čolak 20 poena.

Na početku meča startna petorka Crvene Zvezde: Goran Jeretin, Redži Frimen, Čedomir Vitkovac, Aleksandar Đurić i Luka Bogdanović nije se snašla u paklenoj atmosferi hale "Pecare" i domaći košarkaši sredinom prvog perioda su stigli do 10 poena prednosti (14:4 i 16:6).

Ulaskom iskusnijih Nikole Jestratijevića i Jovana Koprivice, "crveno-beli" preuzimaju kontrolu igre i predvođeni, u tim trenucima veoma raspoloženim Jeretinom, hvataju rezultatski priključak i odlaze na prvi "mini" odmor sa dva poena minusa (20:22).

Do prvog izjednačenja, 29:29, Zvezda stize u 14. minutu poenima Đurića, a dva minuta kasnije Frimen "crveno-belima" donosi prvo vođstvo na meču (32:29).

Od tada Zvezda konstantno povećava prednost, a trojkom Dozeta u 28 minutu stiže do maksimalne prednosti na meču od 22 poena (67:45).

Kada se činilo da će "crveno-beli" lako privesti meč kraju, Široki pre svega zahvaljući disciplinovanoj igri, uspeva u 36. minutu da smanji zaostatak na 9 poena (68:77), ali dalje od toga domaći nisu mogli.

Dvorana "Pecara" bila ispunjena do poslednjeg mesta, tako da je utakmici prisustvovalo oko 4.500 gledalaca. Većih incidenata nije bilo osim standardnih navijačkih parola kada igraju srpski i hrvatski timovi.

Zvezdina klupa stalno je bila zasipana papirima, a tih papira oko stručnog štaba i igrača gostujuće ekipe bilo je toliko da je mogao da se napuni jedan kontejner.

Naredni meč Crvena zvezda igra u subotu u Beogradu sa zagrebačkom Cibonom.

*****

Refleks - Geoplin Slovan 93:70

Beograd, 7. oktobra 2003. (Beta) - U drugom kolu Jadranske lige košarkaši Refleksa iz Železnika savladali su večeras Geoplin

Slovan iz Ljubljane sa 93:70 (26:9, 24:20, 20:28, 23:13).

Najefikasniji u domaćem timu bio je Vanja Plisnić sa 32 poena, dok je Majk Smit imao 14, a u ekipi Geoplina Miha Zupan je postigao 17, a Daren Meklinton 15 poena.

Refleks je dobro počeo meč, a veliku razliku napravio je već u prvoj četvrtini, koju je dobio sa 26:9. U nastavku meča domaći košarakasi igrali su dobro i dominirali su u svim segmentima igre. U 17 minutu došli su do 26 poena prednosti (42:16) i meč je već tada bio rešen.

Neuigrani gosti zaigrali su nešto bolje u drugom poluvremnu, kada su pogodili više šuteva i pojasča igru u odbrani. Krajem treće i početkom četvrte četvrtine gosti su prišli na samo 11 poena razlike (68:57). U tom trenutku su se razigrali Plisnić (koji je postigao u poslednjoj deonici igre 9 poena) i Branko Jorović, pa je Refleks brzo došao do više od 20 poena razlike.

Domaći tim je igrao sa svih 12 košarakaša, a u poslednjih pet minuta igrao je i kadetski reprezentativac 16-godisnji Nemanja Aleksandrov, koji je postigao osam poena.

Refleks sledeću utakmicu igra u subotu u Banjaluci.

*****

Lovćen - Budućnost 80:77

Cetinje, 8. oktobra 2003. (Beta) - Košarkaši Lovćena pobedili su večeras na svom terenu na Cetinju ekipu podgoričke Budućnosti sa 80:77 (15:20, 25:21, 13:20, 27:16), u utakmici drugog kola regionalne Jadranske lige.

U izuzetno dramatičnom susretu u kome je bilo puno grešaka, košarkaši Lovćena savladali su Budućnost u crnogorskom derbiju što nisu uspeli ni jednom u poslednjih pet godina.

Važnost susreta učinili su da igrači ne pruže koliko su objektivno mogli, ali je zato uzbudenja bilo na pretek. Junaci susreta bili su sjajni Bojan Pelkic, koji je u finisu odigrao simultanku sa odbranom Podgoricana. On je postigao 16 poena i bio najefikasniji u pobedničkom timu.

I dvojica osamnaestogodišnjaka koji su u odlučujućim trenucima igrali kao da imaju iza sebe bezbroj sezona obeležili su meč. Veljko Tomović (12 poena) je sjajno dirigovao igrom svog tima, a Dušan Kasčelan ubacio je dva slobodna bacanja kada je to bilo najpotrebnije.

Lovćen je poveo 7:2, potom je Budućnost napravila seriju 18:4 i nakon toga vodila sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena, kada su domaći nakratko poveli (40:39).

U drugom poluvremenu opet je Budućnost napravila desetak poena prednosti, ali mladi igrači sa klupe Lovćena uspeli su da tu prednost u finisu stignu, prestignu i sacuvaju.