Kroacija Osiguranje - Refleks 79:78

Split, HRVATSKA, 4. oktobra 2003. - U duelu dve mlade i prespektivne ekipe, Refleksa (bivšeg FMP Železnika) iz Beograda i Kroacije Osiguranje iz Splita, uspešniji su bili domaćini - Splićani su slavili rezultatom 79:78 (17:24, 26:21, 16:18, 20:15), u okviru prvog kola Jadranske lige.

U 12. minutu naš predstavnik je imao 11 poena prednosti (30:19). Splitski "žuti" su serijom 15:3 preokrenuli rezultat, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju - 45:43.

Tokom većeg dela drugog poluvremena Refleks je bio u vođstvu. Predvođena Amerikancem Kurtisom Mek Kantsom, Kroacija Osiguranje je sredinom poslednje četvrtine napravila seriju 12:0 i nepovoljan rezultat od 61:68 preokrenula u 73:68, početkom poslednjeg minuta susreta.

Gosti iz Beograda "trojkom" Branka Jorovića deset sekundi pre kraja uspevaju da dođu na poen minusa (78:79). Refleks je imao veliku šansu i da trijumfuje. Domaćini su pogrešili prilikom ubacivanja lopte u teren, ali je Bojan Popović promašio za pobedu Refleksa.

*****

Crvena zvezda - Lovćen 78:57

Beograd, 4. oktobra 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas u Beogradu Lovćen sa 78:57 (17:25, 24:11, 21:15, 16:6), u prvom kolu Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Goran Jeretin sa 18, Redži Frimen sa 15 i Luka Bogdanović sa 14 poena.

Boris Raičević imao je 17 poena za Lovćen, od čega je 15 postigao u prvom poluvremenu.

*****

Budućnost - Pivovarna 90:81

Podgorica, 4. oktobra 2003. (Beta) - Košarkaši Budućnosti pobedili su večeras Pivovarnu Laško sa 90:81 (25:21, 21:15, 16:25, 28:20), na startu Jadranske lige.

Najefikasniji u domaćem timu bili su su Ivan Koljević sa 20 i Dejan Milojević sa 19 poena.

Igor Jokič imao je 26 poena za Pivovarnu, dok je Saša Dončić postigao 20 poena.

Budućnost je odigrala odlično u prvom poluvremenu. Zahvaljujući Milojeviću i novom pojačanju Mladenu Šekularcu, Podgoričani su stekli veliku prednost, koja je u 15. minutu dostigla rekordnih 12 poena (35:23).

Trener domaćih Miodrag Baletić je u trećoj četvrtini šansu pružio mlađim igračima, što su gosti iskoristili i preko sjajnog Jokiča, koji je za 10 minuta postigao 18 poena, od čega četiri trojke, na kraju deonice stigli na samo poen zaostatka (62:61).

U poslednjih 10 minuta, međutim, domaćin je "dodao gas" i preko raspoloženog Koljevića, Tonija Stenlija i Ninoslava Marjanovića, obezbedio siguran trijumf.