Sartid - Slavija (Prag) 1:2

Beograd, 24. septembra 2003. (Beta/Tanjug) - Fudbaleri praške Slavije pobedili su danas u Smederevu 2:1 domaći Sartid u prvoj utakmici prvog kola Kupa UEFA.

Vodeći gol na utakmici postigao je Tomaš Došek u 44. minutu, a samo minut kasnije Radek Bejbl je povećao vođstvo na 2:0 iz penala. Sartid je došao do jedinog gola u poslednjim trenucima utakmice preko Saše Kocića.

Sudija Karlos Mehia Davila iz Španije najpre je prestrogo dosudio penal za Slaviju, a potom je naložio da se penal ponovi kada je igrač Slavije promašio prvo izvođenje najstrože kazne, što je izazvalo ogorčenje navijača Sartida.

U drugom izvođenju Bejbl je bio uspešan.

Od 19. minuta Sartid je igrao sa igračem manje, pošto je sudija isključio Dragana Paunovića, ocenjujući da je preoštro startovao na igrača Slavije.

Sartid je i sa igračem manje napadao, a najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Mirosavljević u 32. minutu, ali je golman Slavije odbranio njegov šut.

U 38. minutu Marko Pantelić je odlično šutirao sa 18 metara, ali je njegov šut završio pored gola.

U drugom poluvremenu, igrači Slavije, zadovoljni vođstvom, opredelili su se za zatvoreniju varijantu. Sartid je napadao, ali bez rezultata.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je ponovo Mirosavljević u 71. minutu kada je sam izbio pred golmana Slavije, ali je čuvar mreže praške ekipe ponovo izašao kao pobednik.

U poslednjim trenucima meča Saša Kocić uspeo je da ugura loptu u mrežu i tako smanji rezultat.

Revanš utakmica igra se 15. oktobra u Pragu.

Prva utakmica prvog kola Kupa UEFA, Smederevo, SRBIJA I CRNA GORA, 24. septembar 2003. godine

Sartid (Smederevo, SRBIJA I CRNA GORA) - Slavija (Prag, ČEŠKA REPUBLIKA) 1:2 (0:2)

Stadion: Gradski u Smederevu. Gledalaca: 7.000. Sudija: Karlos Mehija (Španija). Strelci: Došek u 44. i Bejbl u 45. minutu iz penala za Slaviju, a Kocić u 90. minutu za Sartid. Žuti kartoni: Paunović, Mudrinić (Sartid), Kratohvil, Dostalek (Slavija). Crveni karton: Paunović (Sartid) u 19. minutu.

SARTID: Žilić, Kovačević, Radosavljević, Spasić, Paunović, Zorić, Bogdanović (Kocić), Mudrinić, Mirosavljević (Živković), Zečević i Pantelić (Kulić).

SLAVIJA: Kozaačik, Kratohvil, Došek, Lukeš (Hrdlička), Dostalek, Petrouš, Pitak, Bejbl, Miler, Zaharijaš, Adauto (Kuka).