Napredak - Crvena Zvezda 2:1 (0:1)

Kruševac, 9. avgusta (Tanjug) - Fudbaleri kruševačkog Napretka u prvom kolu Prve savezne lige pobedili su danas Crvenu Zvezdu 2:1 (0:1).

Na Gradskom stadionu okupilo se oko 12.000 gledalaca, a meč je vodio Dejan Stanišić iz Podgorice.

Strelci: Bošković u 16. minutu za Crvenu Zvezdu, a Nikolić u 61. i Tadić u 82. minutu za Napredak

Crveni karton: Mladenović (Crvena zvezda).

Žuti kartoni: Vitakić (Crvena zvezda), Krstić (Napredak).

NAPREDAK: Lazić, Pavlović, Stojanović, Miladinović (Stanković), Babić, Milošević (Krstić), Petrović (Nikolić), Manić (Jugović), Petrović, Tadić.

CRVENA ZVEZDA: Dišljenković, Marković, Mladenović, M. Dudić, Vitakić (Šarac), Kovačević, Krivokapić, Bošković (Đorđić), Bogavac, Žigić, Orahovac.

Fudbaleri kruševačkog Napretka u izuzetnom ambijentu pred prepunim tribinama pobedili su beogradsku Crvenu zvezdu posle bolje igre, posebno u drugom poluvremenu.

Prvi deo utakmice, iako je Crvena zvezda već na početku meča ostala bez opravdano isključenog Mladenovića, pripao je Beograđanima koji su potpuno kontrolisali igru.

U vođstvo fudbaleri Crvene zvezde su došli lepim golom Bošković iz slobodnog udarca, dok domaća ekipa u tom delu meča kao da je bila impresionirana rivalom.

U drugom delu utakmice fudbaleri Napretka zaigrali su mnogo angažovanije i borbenije, što je dovelo, prvo do izjednačenja, doduše posle greške kompletne odbrane Beograđana, a ubrzo i do pobedničkog gola mladog Tadića.

U tom periodu meča Zvezdin napadač Orahovac je propustio dve izvanredne šanse, dok su mu se u timu domaćih revanširali Tadić i Petrović sa po jednom propuštenom prilikom.