Dvojica naših plivača među svetskom elitom

Milorad Čavić
(FOTO: "Swim Star 2000")

Barselona, ŠPANIJA, 24. jul - Reprezentativac Srbije i Crne Gore Milorad Čavić zauzeo je poslednje, osmo mesto u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom, na 10. Svetskom prvenstvu koje se održava u Barseloni. Čavić je ovu deonicu isplivao za 49 sekundi i 65 stotinki, što je za 11 stotinki lošiji rezultat od jučerašnjeg u polufinalu, kojim je oborio državni rekord.

Prvo mesto je osvojio Rus Aleksandar Popov, drugi je na cilj stigao Holanđanin Peter van den Hugenband, dok je bronzanu medalju osvojio Australijanac Jan Torp.

Barselona, ŠPANIJA, 23. jula - Naš reprezentativac Mladen Tepavčević diskvalifikovan je danas na plivačkom prvenstvu sveta u Barseloni, u finalu trke na 50 prsnim stilom zbog greške u nožnoj tehnici koja je dozvoljena isključivo za kraul. Inače trku je završio kao osmi, rezultatom 28,19.

Zlatnu medalju u toj diciplini osvojio je Britanac Džejms Gibson rezultatom 27,56 sekundi.