Sjekloća osvojio bronzu

Bangkok, TAJLAND, 11. jul - Nikola Sjekloča, bokserski reprezentativac Srbije i Crne Gore, osvojio je bronzanu medalju na Svetkom prvenstvu u Bangkoku, pošto ga je u polufinalu srednje kategorije na poene porazio prvak Evrope, Ukrajinac Oleg Maškin sa 23:19. Prethodno, u četvrtfinalu, bokser podgoričke Budućnosti je bio bolji od Kinzija Abdelhanija iz Alžira sa 24:16.

Sjekloća je pre tri godine osvojio bronzanu medalju na Evropskom šampionatu u Tampereu. Ovo je prvo odličje za naš boks na svetskim prvenstvima posle Berlina 1995. godine kada je bronzanu medalju osvojio Slaviša Popović.

Zapažen nastup na Svetskom prvenstvu imao je i naš bokser teške kategorije Milorad Gajović. On je u osmini finala sa 16:13 pobedio Ukrajinca Uzelkova, svetskog prvaka poluteške kategorije sa prošlog šampionata. Na putu do medalje, u četvrtfinalu, zaustavio ga je svetski šampion iz Belfasta 2001. godine, Kubanac Odlanijer Fonte Solis. Gajović je poražen na poene 17:20.

Na Svetskom prvenstvu "plavi" su ostvarili šest pobeda i pet poraza.