Srbija i Crna Gora - Nemačka 9:2

Kranj, SLOVENIJA, 12. juna 2003. (Beta/Tanjug) - Vaterpolisti Srbije i Crne Gore plasirali su se danas u polufinale Evropskog prvenstva u Sloveniji, pošto su u četvrtfinalu savladali Nemačku sa 9:2 (3:2, 3:0, 3:0, 0:0).

"Plavi" će sutra od 20 sati u polufinalu igrati sa Rusijom, koja je ranije danas savladala Grčku sa 10:8.

Reprezentativci SCG nisu dozvolili nikakvo iznenađenje, a bivši velikan evropskog vaterpola samo je u prvoj četvrtini parirao raspoloženim evropskim prvacima.

Jedan od zaslužnijih za to je i golman Denis Šefik koji je imao više od 90 odsto odbrana. SCG je i odlično koristila igrača više - iz sedam takvih situacija postigla je šest golova.

Nemci su postigli samo dva gola iako su čak 11 puta imali brojčanu prednost.

O čvrstoj odbrani "plavih" govori i izjava nemačkog selektora Hagena Štema: "Da smo igrali još dva sata ne bismo postigli gol".

Nemci su golove postigli u prvoj četvrtini, posle čega je Štefikova mreža ostala netaknuta. U poslednjoj deonici igre nije bilo golova.

Najefikasniji u SCG bio je Danilo Ikodinović sa tri gola, dok su Viktor Jelenić i Aleksandar Šapić postigli po dva.

Selektor SCG Nenad Manojlović rekao je da je odbrana presudila.

"Bili smo bolji. Počeli smo malo nervozno, posle čega smo stegli odbranu, što nam je omogućilo da se 'odlepimo'. Čeka nas teška utakmica sutra sa Rusima u polufinalu. Dobro se poznajemo i očekujem borbu do poslednjeg trenutka", kazao je trener SCG.

Štam je rekao da njegov tim nije mogao da pobedi danas.

"Falilo nam je ideja u napadu, loše smo igrali odbranu i nismo pokazali sve što znamo. Tako se ne može dobiti tim kao što je Srbija i Crna Gora", rekao je selektor Nemačke.

Četvrtfinale šampionata Evrope u vaterpolu, Kranj, SLOVENIJA, 12. jun

SRBIJA I CRNA GORA - NEMAČKA 9:2 (3:2, 3:0, 3:0, 0:0)

Strelci: Ikodinović 3, Šapić 2, Jelenić 2, Nikić 1 i Ćirić 1 za SCG, a Šervitis 1 i Nosek 1 za Nemačku.

Isključenja: SCG 8 minuta (Jokić do kraja), Nemačka 9 minuta (Vajsinger do kraja).

Četveraca nije bilo.

SRBIJA i CRNA GORA: Šefik, Nikić, Udovičić, Savić, Ikodinović, Jelinić, Gojković, Ćirić, Šapić, Vujasinović, Jokić, Zloković i Kuljača.

NEMAČKA: Čigir, Nosek, Šreder, Vajsinger, Police, Voltan, Šervitis, Krojzman, Purske, Makeben, Polman, Dirolf i Zelmer.