Sartid pobednik Kupa!

Istorijski uspeh: fudbaleri Sartida

Beograd, 29. maj 2003. - Beogradska Crvena zvezda je ove sezone ostala bez trofeja. U nezanimljivoj finalnoj utakmici prvog Kupa Srbije i Crne Gore, smederevski Sartid je "zlatnim" golom Marka Pantelića u petom minutu drugog produžetka savladao na stadionu Partizana favorizovane "crveno-bele" rezultatom 1:0.

Pod pritiskom imperativa pobede koja bi im spasla sezonu, prošlogodišnji osvajač kupa igrao je nemaštovito i tokom čitavog meča stvorio samo par izglednijih prilika. Smederevci su iskoristili jedinu šansu na utakmici koja im se ukazala tokom 110 minuta susreta i tako ostvarili najveći uspeh u istoriji kluba.

Susretu je prisustvovalo oko 12.000 gledalaca, a navijači Crvene zvezde, popularne "delije", svoje nezadovoljstvo su izrazili skandiranjima "Uprava napolje!", kao i vandalskim lomljenjem i paljenjem stolica na severu Partizanovog stadiona.

Stadion: Partizana. Strelac: Pantelić u 105. minutu. Gledalaca: 12.000. Sudija: Radoman (Vrbas). Žuti kartoni: Mrdak, Vasković (Sartid), Vidić i Bratić (Zvezda).

SARTID: Žilić, Spasić, Paunović, Mrdak (od 49. Sočanac), Bogdanović, Savić, Vasković, Mudrinić, Kocić (od 74. Pantelić), Zečević, Mirosavljević.

CRVENA ZVEZDA: Ranđelović, Mladenović (od 46. Basta), Bratić, Vidić, Vitakić, Krivokapić, Gvozdenović, Kovačević (od 64. Milovanović), Bošković, Pjanović, Bogavac (od 76. Mrđa).

Partizan će kao šampion igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, smederevski Sartid i beogradska Crvena zvezda učestvovaće u kvalifikacijama za Kup Uefe, dok će nas u Intertoto kupu predstavljati OFK Beograd i nikšićka Sutjeska.