Partizan - Lovćen 26:28

Beograd, 24. maj - Lovćen je bio poslednji osvajač Kupa Jugoslavije, a sada je i prvi pobednik Kupa Srbije i Crne Gore. U finalnoj utakmici Cetinjani su u Beogradu u dramatičnoj završnici pobedili Partizan rezultatom 28:26 (13:11).

Najzaslužniji za trijumf Lovćena je golman Stojanović, koji je odbranio čak 20 šuteva i jedan sedmerac.

Cetinjani su bolje ušli u meč i u devetom minutu poveli sa 4:0. Do prvog iznednačenja "crno-beli" stižu u 20. minutu (6:6), a tri minuta kasnije i do prvog vođstva (9:8). Do odmora Lovćen preokreće rezultat i stiže na dva gola prednosti.

Prvi deo drugog poluvremena pripao je Cetinjanima koji su vodili sa 4-5 golova razlike. U poslednjih sedam minuta utakmice "crno-beli" kreću na sve ili ništa. Kao plod takvog pristupa igri je i zaostatak od samo jednog gola, tri minuta pre kraja. Svitlica je, međutim, golom u 58. minutu rešio sve dileme oko pobednika.

Dvorana: "Voždovac" na Banjici. Gledalaca: 1.500. Sudije: Imbronjev (Novi Sad) i Grković (Kać). Sedmerci: Partizan 10/7, Lovćen 2/2. Isključenja: Partizan 16, Lovćen 24 minuta.

PARTIZAN: Ristanović, Šijan, Radosavljević, Đurković 1, Mandić 2, Stanković, Osmajić, Skoko, Peruničić 3, Žujović 2, Tomić 7 (7), Mitrović 1, Drenovac 2, Đorđević 8.

LOVĆEN: Stoinović, Stojanović, Rakčević 2, Pejović, Svitlica 7, Beharević, Vujanović, Đukanović 5 (1), Marković 1, Šmigić 2, Popović, Vujović 2, Čačić, Muratović 9 (1).