Budućnost - Partizan 77:92

Podgorica, 23. maja - Košarkaši Partizana su u četvrtom polufinalnom susretu plej ofa savladali Budućnost u Podgorici sa 77:92 (23:29, 19:22, 18:26, 17:15) i ukupnim rezultatom 3:1 plasirali se u finale gde ih čeka FMP Železnik.

Gosti nisu ponovili greške iz trećeg susreta, već su od početka nametnuli svoj stil igre, igrali čvrsto u odbrani sa brzim kontranapadima. Kako je odmicalo prvo poluvreme, Partizan je bio sve bolji i uskoro stigao na +16 (39:23). Budućnost nije bila ni senka one ekipe koja je samo dva dana ranije prosto pregazila istog suparnika. Ovaj put, ona je morala da juri visoko vođstvo i u finišu drugog nastavka uspela da se približi na devet poena - 42:51.

Domaćin je početkom drugog poluvremena uspeo da smanji na 49:55, ali onda Partizan odgovara sa impozantnom serijom i vođstvom 69:51 u 26. minutu. U tim trenucima susret je bio odlučen, tako da su u nastavku Beograđani rutinski odrađivali posao do konačnog trijumfa.

Dvorana: "Morača". Gledalaca: 5.000. Sudije: Ljuca i Jovčić (obojica iz Beograda).

BUDUĆNOST: Bakić 15 (2), Pajović 3 (1), Smiljanić, Braun 15, Bulajić 7, Aleksić, Koljević 10 (1), Kandić, Vraneš, Milojević 20 (1), Rakočević, Čabarkapa 7.

PARTIZAN: Tripković, Haus 9, Lekić, Kecman 5 (1), Ostojić 6, Sekulić 7, Perović, Krstić 18, Vujanić 23 (2), Avdalović 8 (1), Čanak 15.