Budućnost - Partizan 107:104

Podgorica, 21. maja - Košarkaši podgoričke Budućnosti pobedili su u trećoj polufinalnoj utakmici plej ofa ekipu beogradskog Partizana rezultatom 107:104 (34:20, 27:22, 18:29, 28:33) i smanjili ukupni rezultat u seriji na 2:1.

Budućnost je prve dve četvrtine odigrala u jakom tempu i na visokom nivou. Čvrstom odbranom i brzim kontranapadima Podgoričani su već na početku utakmice stekli prednost od 9:0 a četvrtinu završili sa +14. Beograđani ni u drugoj četvrtini nisu uspeli da se suprostave nadahnutim domaćinima koji su imali veoma visok procenat uspešnosti šuta. Budućnost je na poluvreme otišla sa viškom od 19 poena - 61:42.

U nastavku domaći su, razumljivo, popustili, pa je Partizan, predvođen jedinim raspoloženim igračem Vujanićem, učinio poraz podnošljivijim.

Četvrti polufinalni meč između ova dva protivnika igra se u petak takođe u Podgorici.

Sportska dvorana: "Morača". Gledalaca: oko 4.000. Sudije: Dimitrijević (Beograd) i Voinović (Nikšić).

BUDUĆNOST: Bakić 23 (2), Pajović 8, Smiljanić, Braun 4, Bulajić 2, Aleksić 5 (1), Koljević 25 (4), Kandić, Vraneš, Milojević 27 (2), Rakočević, Čabarkapa 13 (1).

PARTIZAN: Tripković, Haus 9, Lekić, Kecman 10, Ostojić 10, Sekulić 3, Perović, Krstić 8, Vujanić 33 (2), Avdalović 18 (3), Čanak 13 (3).