Crvena zvezda - FMP Železnik 68:82

Beograd, 19. maja (Tanjug) - Košarkaši FMP Železnika plasirali su se u finale plej ofa prvenstva Srbije i Crne Gore, pošto su večeras u Beogradu - i u trećoj utakmici polufinalne serije - pobedili domaću Crvenu zvezdu sa 82:68 (23:21,14:18,24:19,21:10).

FMP će u finalu igrati sa pobednikom duela između Partizana i Budućnosti.

Utakmica je odigrana u hali Pionir pred oko 6.000 gledalaca, a sudili su Beograđani Ljuca i Belošević.

CRVENA ZVEZDA: Jeretin 15, Gajić 3, Dozet 2, Koprivica 3, Bjelica, Tica 6, Bogdanović, Ćakić 3, Šilobad 2, Radović 2, Ekezije 7, Pen 25.

FMP ŽELEZNIK: B. Popović 4, Petrović 5, Zoroski 15, Frimen 20, Marjanović, Bratić, Plisnić 12, S. Popović, Nikolić 13, Aškrabić 11, Marković 2.

Novom pobedom nad Crvenom zvezdom, šestom u sezoni, košarkaši FMP Železnika izborili su plasman u finale plej ofa.

Odlučujuću prednost igrači FMP Železnika ostvarili su u prvih pet minuta poslednje deonice susreta kada su serijom od 15:0 došli do za Zvezdu nedostižnih 18 poena prednosti.

Tokom drugog poluvremena "crveno-beli" nisu mogli da pronađu odgovor za zonsku odbranu protivnika i u tome je ključ njihovog neuspeha.

U periodu kada se odlučivao pobednik, domaći su katastrofalno šutirali za tri poena (jedan pogodak iz 12 pokušaja, a šest od 27 na celoj utakmici), što iskusna ekipa FMP Železnik iskoristila i stekla odlučujuću prednost.