FMP Železnik - Zvezda 79:67

Beograd, 16. maja 2003. (Beta) - Košarkaši FMP Železnika savladali su večeras na svom terenu Crvenu zvezdu sa 79:67 (23:15, 23:14, 15:22 i 18:16) i tako poveli sa 2:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Frikom Juba lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Amerikanac Redži Frimen sa 17 poena. Pored Frimena, još četiri igrača Železnika zabeležili su dvocifren broj poena. Ivan Zoroski je postigao 14, Ognjen Aškrabić i Goran Nikolić po 13, a Veselin Petrović 10 poena.

U Zvezdi najefikasniji je bio Goran Jeretin sa 20 poena, dok je Obina Ekezije ubacio četiri poena manje.

Kao i pre dva dana, u prvoj utakmici, Zvezda je dobro "otvorila" meč i za nešto manje od tri minuta "crveno-beli" su stekli prednost od devet poena (11:2).

Međutim, tada je trener domaćih Vlada Đurović zatražio minut odmora, posle koga Železnik prelazi na zonu 2-3, za koju Zvezda u prvom poluvremenu nije imala rešenja. "Panteri" do kraja prve deonice prave seriju 21:4, da bi se na poluvreme otišlo sa prednošću domaćih od 17 poena (46:29).

U petom minutu nastavka Zvezda je prišla na šest poena minusa (50:44), ali je to bilo sve od rezultatske neizvesnosti u drugoj utakmici polufinalne serije.

Železnik je do kraja treće četvrtine "podigao razliku" na plus deset (61:51) i u poslednjoj deonici mirnom i rutinskom igrom stigao do druge pobede.

Treća utakmica polufinalne serije igra se u ponedeljak, 19. maja, u hali "Pionir", a ako Železnik zabeleži pobedu plasiraće se u finale plej-ofa.