Crvena zvezda - Split 88:66 (36:35)

Vole ga "delije": Obina Ekezi

Beograd, 1. marta (Tanjug) - U 20. kolu Jadranske lige za košarkaše večeras je u Beogradu, u hali Pionir, Crvena zvezda pobedila Split sa 88:66 (36:35) i obezbedila plasman na finalni turnir tog takmičenja, dva kola pre završetka lige.

Pred više od 7.200 gledalaca, susret je vodila sudijska trojka iz Slovenije Iztok, Roman i Vukčević.

CRVENA ZVEZDA: Jeretin 17, Dozet 7, Koprivica 10, Tica 5, Bolić 5, Ćakić 13, Šilobad 2, Radović, Ekezi 16, Bogdanović, Skuni Pen 13 i Gajić.

SPLIT: Subotić 5, Mimica 26, Perić, Jeleska, Rančić 4, Ukić 2, Pašalić 13, Kedžo 7, Katropil 6 i Orsulić 3 poena.

Košarkaši "crveno belog" tima su odmah na početku utakmice krenuli silovito i brzo napravili razliku od 20 poena, pa je već u 6. minutu rezultat na semaforu bio 22:2 za domaće.

Za razliku od prve četvrtine, kada su dominirali pod oba obruča, košarkaši beogradskog tima su drugu deonicu veoma slabo odigrali i čitavih šest minuta nisu postigli koš, što su Splićani iskoristili da rezultat smanje na samo jedan poen razlike.

Početak drugog poluvremena nije nagoveštavao dobru igru crveno-belih i sve do pred kraj treće deonice rezultat je bio egal. Tada su se igrači Crvene zvezde trgli i stigli do prednsoti od 10 poena.

U poslednjoj četvrtini igre "crveno beli" su pojačali tempo i mirno utakmicu priveli kraju.

Prema oceni trenera obe ekipe najbolji pojedinci susreta, koji je protekao u fer i korektnoj atmosferi, uz veoma bučno bodrenje "delija", bili su Jeretin, Mimica i Skuni Pen.

Trener gostujuće ekipe Mladen Starčević je posle susreta istakao da je Zvezda kvalitetnija ekipa i izrazio žal zbog odsustva četvorice igrača što je, kako je kazao, uticalo na slabu skok igru njegovog tima.

Prvi trener Crvene zvezde Aleksandar Trifunović ocenio je da Splićani imaju mlad i talentovan tim. On je istakao da će stručni štab "crveno belih" šestodnevnu pauzu iskoristiti da što bolje pripremi ekipu za predstojeću seriju veoma teških mečeva protiv Makabija i Cibone u Jadranskoj ligi, i protiv Hemofarma i Partizana u nacionalnom prvenstvu.