Krka - Zvezda 88:89

Movo Mesto, SLOVENIJA, 22. februara 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Krku u Novom Mestu sa 89:88 (18:19, 25:20, 22:29, 24:20) u 19. kolu Jadranske lige.

Zvezdi je posle ovog trijumfa potrebna još jedna pobeda da bi osigurala plasman na završni turnir četiri najbolje ekipe, koji će se ove godine najverovatnije održati u Beogradu.

Nakon blage premoći Krke početkom meča, "crveno-beli" su uhvatili ritam, izjednačili i stekli blago vođstvo.

Beogradski tim otišao je na poluvreme sa blagom prednošću.

Krka u trećoj četvrtini za tri minuta i 30 sekundi pravi seriju od 17:2, čime je došla do prednosti od osam poena, a onda Zvezda pravi mini-seriju od 7:0, tako da je domaćin u poslednju deonicu meča ulazi sa prednošću od tri poena.

"Crveno-beli" poenima Obina Ekeziea dolazi do vođstva, a u 32. minutu meča sudije posle jednog faula dodeljuju tehničku grešku Goranu Ćakiću, što mu je bio peti prekršaj.

Odmah posle njegovog izlaska Crvena zvezda pravi još jednu seriju - 11:3 i tako stiču osetnije vođstvo. Tri minuta pre kraja meča, Zvezda ima devet poena prednosti i tada, umesto mirnog finiša, dolazi do uzbudljive završnice.

Plejmejker gostiju Džejms Skuni Pen promašio je dva uzastopna napada, što je iskoristio Džejmi Arnold, koji je poenima i asistencijama doveo svoj tim do "minus jedan".

Svi igrači su bili precizni u penal završnici, a Arnold je promašio šut u poslednjem napadu i tako je omogućio Zvezdi da trijumfuje.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Pen sa 21 poenom, dok je Goran Jeretin imao 20. Ekezie je imao 16 a Ćakić 12 poena.

Arnold je imao 28 poena za Krku, a Slavko Duščak 14.

Zvezda sada ima učinak od 14 pobeda i pet poraza, a Krka ima 11 pobeda i osam poraza.