Pivovarna Laško - Zvezda 80:90

Laško, SLOVENIJA, 8. februara 2003. (Beta) - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas u gostima Pivovarnu Laško sa 90:80 (26:20, 21:15, 22:19, 21:26) u 17. kolu Jadranske lige.

Konačan rezultat ne prikazuje pravo stanje stvari na parketu, pošto je beogradski tim tokom čitavog meča imao ubedljivo vođstvo i gotovo potpuno je kontrolisao igru.

"Crveno-beli" su od početka igrali izuzetno agresivno u odbrani, a trener Aleksandar Trifunović čestim izmenama nametao je jak ritam utakmici.

Gosti su na poluvremenu imali 12 poena prednosti, a utakmica je prelomljena početkom treće četvrtine, kada je Crvena zvezda za četiri minuta napravila seriju 12:4 i tako došla do 20 poena prednosti. Najveća razlika koju su gosti imali bila je 22 poena (46:68).

Trifunović je u poslednjoj četvrtini pružio priliku rezervnim igračima, tako da je Pivovarna došla do prihvatljivog poraza.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Obina Ekezie sa 19 postignutih poena. Jovan Koprivica postigao je 18, a Goran Jeretin i Džejms Pen po 12 poena.

U ekipi Laškog Vladimir Popović imao je 19, a Dragan Dojčin 13 poena.

Crvena zvezda sada ima 12 pobeda i pet poraza, a Laško sedam pobeda i 10 poraza. "Crveno-beli" u sledećem kolu igraju sa Bosnom na svom terenu. Ta utakmica na programu je u četvrtak u 21 sat.

Današnjoj utakmici prisustvovalo 1.250 gledalaca, uključujući i oko 200 navijača "crveno-belih". "Delije" nisu navijale u prve dve četvrtine u znak protesta što su njihovi drugovi proveli nekoliko dana u zatvoru, pošto su uhapšeni 19. januara kada su išli na gostovanje Slogi, a pod optužbom da su maltretirali vozača autobusa.

Asvel - Partizan 104:103

Vilerban, FRANCUSKA, 6. februar - Košarkaši beogradskog Partizana više nemaju ni teoretskih šansi da se plasiraju u narednu rundu takmičenja Evropske lige. U dramatičnoj utakmici pretposlednjeg kola "C" grupe, "crno-beli" su u Vilerbanu poraženi nakon produžetka od domaćeg Asvela rezultatom 103:104 (21:25, 19:14, 21:27, 28:23, 15:16).

U finiš meča francuski predstavnik je ušao sa prednošću koja mu je garantovala pobedu. Tako, medutim, nije mislio Miloš Vujanić koji je u poslednjih 14 sekundi postigao dve "trojke" i svojoj ekipi doneo produžetak. Iako je bio znatno oslabljen na startu dodatnih pet minuta - zbog pet faulova ranije su izašli Krstić, Kecman, Haus i Čanak, Partizan je bio ravnopravan suparnik i do samog kraja imao šanse za trijumf. Beograđani su imali i poslednji napad, ali je najpre Sekulić bio neprecizan sa linije za tri poena, a onda je blokiran i šut Đure Ostojića.

ASVEL: Ovens 4, Smit 18, Bonato, Mrazek 11, Petrov, Marcelić 18, Gifa 15, Frigo 10, Guljaš 17, Evtimov 11.

PARTIZAN: Tripković, Haus 11, Lekić, Kecman 17, Ostojić 15 , Sekulić 4, Perović 3, Krstić 11, Vujanić 27, Avdalović 7, Čanak 8.

Evroliga, "C" grupa, 13. kolo - REZULTATI
Moskva: CSKA - Virtus (Bolonja) 80:65
Istanbul: Ulker - Šlonsk (Vroclav) 79:70
Pirej: Olimpijakos - Real (Madrid) 71:68
Vilerban: Asvel - Partizan (Beograd) 104:103 (posle produžetka).

Kaunas: Žalgiris - Taukeramika (Vitorija) 88:67
Ljubljana: Olimpija - Sijena (Italija) 94:92.
Podgorica: Budućnost - Makabi (Tel Aviv) 80:89 (24:22,24:20,19:23,13:24)

BUDUĆNOST: Milojević 4, Bakić 16, Vraneš 2, Koljević 2, Smiljanić 3, Čabarkapa 16 (8 skokova), Pajović 13, Braun 11, Bulajić 7, Pavlović 6, Rakočević.

MAKABI: Lubin, Udrih 12, Burštajn, Safar, Šefer, Gori 11, Vujčić 17 (7 skokova), Šarp 8, Luis 18, Šelef 2, Besok 11, Blutental 7.

Đenerali - FMP Železnik 73:91

Trst, ITALIJA, 5. februara 2003. (Beta/agencije) - Košarkaši FMP Železnika pobedili su večeras u Trstu, u prvoj utakmici osmine finala ULEB Kupa, italijansku ekipu Đenerali sa 91:73 (23:25, 20:14, 21:9, 15:17).

Đenerali je bio ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini, međutim, u nastavku meča Železnik je pružio sjajnu igru, a odlučujuću prednost "panteri" su ostvarili u trećoj četvrtini, koju su rešili u svoju korist sa čak 21:9.

Najefikasniji na meču bio je Ognjen Aškrabić, koji je zabeležiio 31 poen uz 10 skokova. Osim njega u timu Železnika dobre partije pružili su i kapiten Goran Nikolić sa 20 poena, Amerikanac Redži Frimen sa 17 i Saša Bratić sa 10 poena.

U ekipi iz Trsta hrvatski internacionalac Siniša Kelečević je ubacio 19 poena, dok je Francuz Si Ismajla postigao 13 poena.

Revanš je na programu za sedam dana u Beogradu, a pobednik tog duela se u četvrtfinalu sastaje sa pobednikom dvomeča Šarlroa - Huventud. U prvom meču Šarloa je slavio sa 64:56.

ĐENERALI: Marić 10, Saj 13, Pigato 7, Kamata 4, Kelečević 19; Kavaljero 9, Kazoli 9, Kuzin 2, Belize.

FMP ŽELEZNIK: Popović 6, Friman 17, Bratić 10, Nikolić 20, Aškrabić 31, Zoroski 5, Marjanović, Plisnić 2, Marković, Brajson, Popović.

*****

Hemofarm - Paok 84:68

Vršac, 4. februara (Tanjug) - U prvoj utakmici 2. kola FIBA-kupa večeras su u Vršcu košarkaši domaćeg Hemofarma savladali solunski PAOK sa 84:68 (37:32).

U sportskoj dvorani "Milenijum", pred oko 3.000 gledalaca, sudili su: Hemadijev (Bugarska) i Varadi (Mađarska).

HEMOFARM: Bogavac 21, Kembel 2, Stefanović, Ćirić 10, Popović, Vidačić 4, Vučinić, Miličić 21, Topić 11, Vasiljević 15.

PAOK: Milisavljević, Apostolidis, Vasilijadis 10, Kristou, Vasilopulos 8, Komatos 23, Mavrokefali, Aleksic 16, Matic, Skot 11.

Od samog početka susreta Vrščani su igrali izuzetno agresivno u odbrani. U napadu su kaznili svaku grešku gostujućih košarkaša, tako da su na startu napravili prednost 8-10 poena.

Gosti su već u prvoj četvrtini uspeli da izjednače rezultat, ali ni tada ni tokom celog susreta, nisu uspela da pređe u vođstvo.

Utakmica je praktično rešena u trećoj četvrtini, u kojoj su domaći igrali izvanredno i stekli razliku 15-17 poena. Ovu prednost ekipa Hemofarma zadržala je do kraja susreta.

U redovima Hemofarma najbolji su bili Darko Miličić i Bogavac, a istakli su se još Vasiljević i Topić..

Kod gostiju odskakao je Komatos, a pohval e još zaslužuje Aleksis.