Široki Brijeg - Crvena zvezda 94:85

Široki Brijeg, BOSNA I HERCEGOVINA, 16. januar - Košarkaši beogradske Crvene zvezde su u Širokom Brijegu (nekadašnja Lištica) pretrpeli prvi poraz od 17. novembra prošle godine. Pred oko 6.000 gledalaca u dvorani "Pecara" poraženi su rezultatom 85:94 (15:29, 29:22, 22:17, 16:26).

Domaćin je brzo poveo sa velikom razlikom (25:8). U 14. minutu, kada je Široki Brijeg vodio sa sigurnih 38:21, gosti su najzad počeli da igraju i na poluvreme otišli sa podnošljivih 44:51.

Treća četvrtina je u potpunosti pripala Zvezdi, jer je u početak poslednjeg perioda igre ušla sa prednošću od jednog poena - 69:68. Međutim, ponovo je usledilo nekoliko "žutih" minuta Beograđana, domaćin je napravio seriju 11:2 i poveo sa 79:71. Četiri minuta pre kraja gosti su smanjili na 79:74, zatim je bilo 85:80, ali kada se 39 sekundi pre kraja na semaforu pojavio rezultat 89:80, bilo je jasno da Zvezda neće nastaviti pobednički niz u Jadranskoj ligi.

Dvorana: "Pecara". Gledalaca: 6.000. Sudije: Urukalo, Herceg i Radović (sva trojica iz Hrvatske).

ŠIROKI BRIJEG: Vujanović, Pinjuh 9, Opačak, Karač, Zadravec 34, Vanjak 17, Jelčić, Princ, Keser, Čolak 1, Vulić 13, Šarlija 20.

CRVENA ZVEZDA: Jeretin 11, Pen 28, Dozet, Koprivica 4, Bjelica, Tica 9, Bolić 2, Ćakić 2, Gajić 4, Radović 11, Ekezi 14, Bogdanović.

Partizan - Olimpijakos 81:71

Beograd, 15. januar - Košarkaši beogradskog Partizana zabeležili su i četvrti trijumf u "C" grupi Evropske lige. U hali "Pionir", pred oko 5.000 gledalaca, jugoslovenski šampion je savladao grčki Olimpijakos rezultatom 81:71 (16:22, 20:6, 27:23, 18:20) i popravio svoje šanse za plasman među 16 najboljih ekipa.

Osim u početnim minutima, kada su gosti iz Grčke imali 11 poena prednosti, domaćini su tokom većeg dela susreta kontrolisali rezultat. Za razliku od ranijih mečeva, "crno-beli" nisu imali značajnijih osclilacija u igri . Timska igra donela je Beograđanima pobedu koja im daje šansu da uhvate poslednji voz za narednu rundu takmičenja.

Dvorana: "Pionir". Gledalaca: 5.000. Sudija: Brazaustas (Litvanija), Dorizon (Francuska) i Ozana (Italija). Pet ličnih grešaka: Čanak, Ostojić (Partizan), De Migel i Evans (Olimpijakos).

PARTIZAN: Trajković, Haus 14, Lekić, Kecman 7, Ostojić 7, Sekulić 4, Perović, Krstić 15, Vujanić 25, Avdalović 2, Čanak 6, O'Konor.

OLIMPIJAKOS: Buduris 3, Haritis 10, Evans 15, Marković 8, Miler, Jonuzakis 7, Mandinis, Tomić 11, Princezi, Džonson, De Migel.

ULEB kup, "B" grupa, 10. kolo, Beograd, JUGOSLAVIJA, 14. januar

FMP Železnik - Pivovarna Laško 81:62 (19:11, 25:16, 21:11, 16:24)

FMP ŽELEZNIK: Popović 8, Petrović 9, Zoroski 10, Friman 4, Bratić 7, Plisnić 11, Nikolić 5, Brajson 2, Aškrabić 17, Marković 8, S. Popović.

PIVOVARNA: Nekas 4, Miletović 6, Kučo 8, Dojčin 9, Kobale 11, Popović 7, Brolih 4, Pavić 7, Radunović 2, Viks 4.

6. Ostende        1-9

U osmini finala Kupa Uleba FMP Železnik se sastaje sa italijanskim Trstom. Prvi meč se igra u Trstu 4. februara, a revanš je sedam dana kasnije.

Ostali parovi osmine finala su: Šarlroa (Belgija) - Huventud (Španija), Ural (Rusija) - Ljeida (Španija), Laško (Slovenija) - Krka (Slovenija), Keln (Nemačka) - Pamesa (Španija), Zadar (Hrvatska) - Gravlen (Francuska), Rozeto (Italija) - Estudijantes (Španija), Snajdero (Italija) - Vareze (Italija).