Selekcija Valensije - Jugoslavija 1:2 (1:1)

Odličan utisak: Danijel Ljuboja

Valensija, ŠPANIJA, 27. decembra - U poslednjoj ovogodišnjoj utakmici nacionalni tim Jugoslavije pobedio je kao gost selekciju sastavljenu od igrača poteklih iz pokrajine Valensije rezultatom 2:1 (1:1).

"Plavi" su poveli već u 5. minutu nakon odlične asistencije igrača francuskog Strazbura Danijela Ljuboje i pogotka nekadašnjeg igrača Valensije Predraga Mijatovića.

Sedam minuta kasnije Moreno je bio najsnalažljiviji u gužvi pred golom Dragoslava Jevrića i izjednačio rezultat.

Igrač utakmice Ljuboja je u 62. minutu postavio konačnih 2:1, a sve napore Španaca da izbore barem nerešen rezultat osujetila je borbena i dobro organizovana odbrana jugoslovenske reprezentacije.

Stadion: "Mestaja" u Valensiji. Strelci: 0:1 Mijatović (5), 1:1 Moreno (12), 1:2 Ljuboja (62). Gledalaca: 10.000. Sudija: Gamez (Valensija). Kartona nije bilo.

REGIJA VALENSIJA: Palop (Valensija), Balesperos (Viljareal), Rufete (Valensija), Farinos (Inter), Bravo (Real, od 57. minuta Montoja, Elče), Sančez (Valensija), Benja (Elče, od 46. Medina, Viljareal), Pari (Albasete, od 60. Ivars, Elče), Moreno (Herez, od 46. Petin, Maritimo), Joren (Alaves), Garido (Valjadolid, od 45. Uanra, Levante).

JUGOSLAVIJA: Jevrić (od 80. Žilić), Ocokoljić, Đorović (od 61. Bošković), Đorđević, Dudić, N. Brnović (od 61. Markoski), Trobok (od 46. Paunović), Mijatović (od 61. B. Brnović), Vukić (od 78. Stanić), Ljuboja (od 88. Simić), Stanković (od 46. Filipović).