Francuska - Jugoslavija 3:0 (1:0)

Odnos snaga: Makelele nezadrživo prodire, Duljaj na zemlji

Beograd, 20. novembra (Tanjug) - U prijateljskoj međunarodnoj utakmici večeras je u Parizu reprezentacija Francuske savladala Jugoslaviju sa 3:0 (1:0).

Na stadionu "Francuska" u prisustvu od oko 60.000 gledalaca, susret je vodio Eduardo Gonsales iz Španije.

Strelci: Karijer u 12. i 50. i Kapo u 70. minutu.

Žuti karton: Mihajlović (Jugoslavija).

FRANCUSKA: Bartez, Tiram (Pedreti), Breše (Silovestr), Makelele (Viltor), Galas, Karijer (Žuli), Kapo, Desaji (Mekses), Pti (Marle), Anri (Morera).

JUGOSLAVIJA: Jevrić, Marković, Dragutinović, Duljaj (Trobok), Krstajić (Dudić), Vidić, Đorđević (Koroman), Stanković (Bošković), Mihajlović (Stefanović), Kežman, Kovačević (Milošević).

Posle debakla u Pragu, protiv Češke (0:5), reprezentacija Jugoslavije doživela je još jedan visok poraz na međunarodnoj sceni.

Doduše, protiv zvaničnih prvaka Evrope "plavi" su u prvom delu susreta ostavili sasvim solidan utisak. Međutim, u drugom poluvremenu, možda i zbog velikog broja izmena, Jugoslavija je igrala podređenu ulogu.

Iako u ekipi Francuske nije bilo nekoliko sjajnih fudbalera, pre svega Zinedina Zidana, domaća reprezentacija je bila mnogo ubedljivija i stvarala više prilika.

"Trikolori" su imali potpunu dominaciju na sredini terena i zahvaljujući takvoj igri stvorili više povoljnih prilika. Mora se, međutim, reći da su, naročito u drugom delu prvog poluvremena, gosti imali nekoliko veoma povoljnih šansi, ali je golman Bartez sjajno intervenisao.

U ekipi Jugoslavije ni jedan pojedinac se nije posebno istakao, dok je u francuskoj reprezentaciji više igrača odskakalo iznad proseka. Svakako to najviše važi za dvostrukog strelca Karijera, kao i desnog beka Tirama.

Azerbejdžan-Vels 0:2 (0:1)

Baku, AZERBEJDŽAN, 20. novembra (Tanjug) - U utakmici 9. grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope 2004. u Portugaliji danas su Baku-u najbolji fudbaleri Velsa kao gosti pobedili reprezentaciju Azerbejdžana sa 2:0 (1:0).

Pred 13.000 gledalaca pogotke su postigli: Spid (9) i Hartson (69).

*****

Avr, FRANCUSKA, 19. novembra (Tanjug) - U prijateljskom međunarodnom susretu mladih fudbalskih reprezentacija (igrači do 21 godine) u Avru je večeras Francuska pobedila Jugoslaviju sa 3:0 (1:0).

Pogotke su postigli: Bamogo (24), Fani (61) i Žive (66).