Bosna - Crvena zvezda 89:98

Sarajevo, BOSNA I HERCEGOVINA, 7. novembra - Teže nego što se ocekivalo, košarkaši Crvene zvezde su u utakmici 7. kola Jadranske lige u Sarajevu porazili domaću Bosnu rezultatom 98:89 (27:28, 26:20, 22:25, 23:16).

Zvezda je slabo odigrala odbranu u prvom poluvremenu, pa je od najslabije ekipe u Jadranskoj ligi primila 48 poena za 20 minuta.

U nastavku "crveno-beli" su zahvaljujući dvojici razigranih košarkaša, Amerikancu . Penu i Zlatku Boliću, potvrdili veći kvalitet.

Dvorana: "Mirza Delibašić". Gledalaca: 700. Sudije: Krajinović, Nakić i Ansulović (Hrvatska). Pet ličnih grešaka: Vermzli u 37. i Džubur u 40. (Bosna); Ćakić u 32. i Tica u 38. minutu (Crvena zvezda).

BOSNA: Bašić, Železnik 16 (dve "trojke"), Vesaljko 5, Zujović 7, Osmanović, Gambiroža 4, Tarle 11, Smit 18 (2), Buljubašić 5 (1), Bukva 2, Vermzli 3 (1), Džubur 18.

CRVENA ZVEZDA: Miljević, Pavićević, Dozet 9, Koprivica 3, Aleksić 2, Tica 9, Bolić 18 (2), Ćakić 6, Šilobad 15, Radović 12, Pen 22 (2), Bogdanović.

Jadranska liga, 7. kolo - REZULTATI

Borac - Cibona 71:85
Široki Brijeg - Zadar 71:84
Zagreb - Union Olimpija 81:89 (nakon produžetka)

Partizan - Slask 85:86

Beograd, 6. novembra (Tanjug) - U 5. kolu C grupe Evrolige za košarkaše večeras je u Beogradu poljski Slask pobedio prvaka Jugoslavije Partizan sa 86:85 (10:19, 27:24, 23:25, 26:17).

Utakmica je odigrana u dvorani Pionir, pred oko 5.000 gledalaca, a sudili su Koromilas (Grčka), Gondas (Grčka) i Sahin (Turska).

PARTIZAN: Tripković, Haus 3, Lekić, Kecman 6, Ostojić 8, Sekulić 8, Perović, Krstić 14, Vujanić 30, Avdalović, Čanak 12, O'Konor 4.

SLASK: Skibnjevski 5, Koul 6, Giedraitis 9, Marčuljonis 7, Želinski 6, Vejikjera 13, Adomaitis 14, Holkomb 17, Tomčik 9.

Slabom igrom u poslednjoj četvrtini košarkaši Partizana omogućili su prvaku Poljske da osvoji nove bodove u Evroligi.

Igrači poljskog tima, u odlučujućoj deonici meča, zahvaljujući Holkombu uspeli su da zaustave, do tada izuzetno raspoloženog, Vujanića i potpuno "obezglave" domaći tim.

U četvrtu četvrtinu Partizan je ušao sa osam poena prednosti i činilo se da je na putu da zabeleži drugu pobedu u Evroligi. Međutim, Holkomb je odličnom odbranom potpuno neutralisao Vujanića i na taj način izveo Slask na pobednički put.

"Crno beli" su u odlučujućim momentima igrali dosta loše u odbrani, a posebno slabo su uspevali da zatvore šut protivnika sa spoljnih pozicija. Slask je veoma dobro šutirao za tri poena (11 pogodaka), što mu je, uz zaustavljanje Vujanića i, čini se blagonaklono suđenje, donelo nove bodove.

Budućnost (Podgorica) - Žalgiris (Kaunas, LITVANIJA) 106:102 posle produžetka

BUDUĆNOST: Bakić 19, Pajović, Milojević 9 (osam skokova), Pavlović 22, Braun 27, Smiljanić, Vraneš 2, Koljević 14, Volš 7, Kovačević 6.

ŽALGIRIS: Karavel 8, Stombergas 33, Dejvid 16, Kota 8, Ajnikis 13 (7 skokova), Đinevićijus 10, Klimavićijus 5, Silinkis 0, Salenga 9, Masiulis.

Ulebov kup, "B" grupa, 4. kolo

FMP Železnik - Ostende 92:52

FMP ŽELEZNIK: Popović 4, Petrović 7, Zoroski 11, Friman 14, Bratić 16, Ilić 3, Plisnić 7, Nikolić 16, Aškrabić 9, Marković 3, S. Popović 2.

OSTENDE: Nahar 5, Begin 14, Čizmić 7, Mason 4, Bigs 2, Dorsi 8, Kaukenas 10, Stanesku 2.

6. Ostende     0-4

Kup šampiona za košarkaše u organizaciji Fibe, Južna konferencija, "A" grupa, 6. kolo

6. Rabotnički       1-5

Kup šampiona za košarkaše u organizaciji Fibe, Južna konferencija, "B" grupa, 6. kolo

Hemofarm - Turk Telekom 93:70

Vršac, 5. novembra (Tanjug) - U 6. kolu B grupe FIBA-lupa večeras su u Vršcu košarkaši domaćeg Hemofarma savladali ekipu Turk Telekom iz Ankare sa 93:70 (26:19, 27:18, 26:25, 14:8).

U sportskoj dvorani "Milenijum", pred oko 2.500 gledalaca, sudili su: Karusis (Grčka) i Vinaši (Rumunija).

HEMOFARM: Bogavac, Kembel 16, Stefanović 10, Ćirić 11, Popović 4, Đogo 3, Vidačić 16, Miličić 19, Topić 11, Vasiljević 3.

TURK TELEKOM: Altimakas, Ekim, Jarangume 7, Akim 2, Rodžers 2, Jenise 6, Aktinav, Jurković 24, Karl 7, Elis 22.

Od samog početka susreta Vršćani su igrali izvanredno, veoma čvrsto u odbrani, smireno i kontrolisano u napadu i takvom igrom stigli do željene pobede. I ne samo to, nego nadoknadili su minus od 14 poena, pošto je rezultat u prvoj utakmici bio 80:66 za Turk Telekom.

Košarkašima iz Turske ovo je bio prvi poraz u FIBA-kupu, jer u dosadašnjih pet kola obeležili su isto toliko pobeda.