Zvezda - Laško 76:55

Beograd, 3. novembar - Košarkaši beogradske Crvene zvezde zabeležil su i treću pobedu u Jadranskoj ligi savladavši pred svojom publikom u hali "Pionir" slovenački tim Pivovarne iz Laškog rezultatom 76:55 (13:15, 21:25, 15:7, 27:8).

Pogledom na rezultate četvrtina može se lako zaključiti da su domaćini pokazali dva lica. U prvom poluvremenu "crveno-beli" su (po običaju) igrali bezidejno, neorganizovano, dozvolivši suparniku da nametne svoj stil igre. Rezultat takvog odnosa snaga je bilo vođstvo Laškog na poluvremenu - 40:34.

U poslednje dve četvrtine sasvim drugačija slika na parketu. Igrači Zvezde su u potpunosti promenili pristup igri. Zaigrali su agresivno u odbrani, primoravši igrače slovenačke ekipe na nerezonske šuteve. Domaćini su stekli samopouzdanje koje se odrazilo i na efikasnost u napadu.

Dvorana: "Pionir". Gledalaca: 5.614. Sudije: Urukalo, Herceg i Husarić (Hrvatska). Pet ličnih grešaka: Jeretin (Zvezda) u 40, Viks (Laško) u 39.

CRVENA ZVEZDA: Jeretin 2, Pavićević, Dozet 3 (jedna "trojka"), Koprivica 4, Aleksić, Tica 18, Bolić 16 (2), Ćakić 16, Šilobad 4, Radović, Bogdanović, Pen 13 (1).

LAŠKO: Nečas 7, Miletić, Kučo 14, Dojčin 7, Memčić, Kobale 6, Popović 1, Brolih 4, Danijels 2, Pavić 6, Viks 8, Aljaz.