Zagreb - Zvezda 81:80

Zagreb, HRVATSKA, 25. oktobar - Trojkom Stjepana Marinovića u bukvalno poslednjoj sekundi susreta, domaći Zagreb uspeo je u prepunoj dvorani "Trnsko" da trijumfuje nad beogradskom Crvenom zvezdom - 81:80 (19:20, 16:18, 22:14, 24:28).

Ekipa sa Malog Kalemegdana zabeležila je tako u četvrtoj utakmici ovogodišnje Jadranske lige i svoj treći poraz. Za razliku od gostovanja u Zadru, "crveno-beli" su tokom većeg dela susreta u Zagrebu imali kontrolu rezultata i u nekoliko navrata bili u poziciji da stvore osetniju razliku koja bi im obezbedila mirnu završnicu. Odlično su ušli u susret i poveli sa 14:1, a protivnik u prvih šest minuta nije postigao nijedan koš iz igre. Ipak su krajem prve četvrtine Beograđani dozvolili domaćinima da se serijom 9:0 vrate u susret. Do kraja meča ekipe su se smenjivale u vođstvu.

Devedeset sekundi pre kraja Zvezda je vodila sa 76:71 i bila na pragu trijumfa. Zagrepčani uspevaju da stignu i prestignu prednost gostiju, ali mladi Jeretin trojkom 22 sekunde do sirene vraća nadu "crveno-belima" - 80:78. Međutim, u već pomenutoj poslednjoj sekundi poslednjeg napada na utakmici, Ivan Tomas je dodao loptu usamljenom Marinoviću, koji iz ugla igrališta pogađa šut za delirijum u gledalištu.

Uprkos naizgled velikim merama osiguranja oko i u dvorani, situacija je pri kraju susreta izmakla kontroli organa reda. Zbog organizacijskih propusta zagrebačkih domaćina, uprava KK "Crvena zvezda" zatražila je hitan sastanak klubova Jadranske lige.

ZAGREB: Perinčić 8, Tomas 17, Marinović 6, Garma 26, Šaronja 4, Miljković 12, Vidačak 5, Vidaković 3.

CRVENA ZVEZDA: Jeretin 10, Pavićević, Aleksić 3, Pen 18, Koprivica 3, Dozet 9, Vašington 2, Tica 14, Bolić 6, Ćakić 2, Šilobad 2, Radović 11.

Ulebova Evroliga, C grupa: Partizan - Virtus 73:86

Beograd, 24. oktobar - Košarkaši beogradskog Partizana pretrpeli su i treći poraz u Ulebovoj Evroligi, ovaj put od italijanskog Virtusa (nekada Kinder) u svojoj hali "Pionir" rezultatom 73:86 (15:29, 14:24, 20:10, 24:23).

Mlada ekipa domaćina, ponovo oslabljena neigranjem povređenog prvog centra Nenada Krstića, u susret je ušla bojažljivo. Prvo ime gostiju iz Bolonje bio je Derik Dajal, strelac 27 poena u svom debiju, dva dana posle potpisivanja ugovora sa Virtusom.

"Crno-beli" su sa "minus" 26 iz završnice prvog poluvremena, zahvaljujući pre svega najboljem akteru susreta Miloša Vujaniću (36 poena), uspeli da dođu do osam poena zaostatka (68:60 - 32. minut). Iskusniji protivnik je, ipak, uspeo da sačuva pobedu.

Virtus vodi naš stručnjak Bogdan Tanjević, vrlo dobru partiju za Bolonjeze pružio je Dejan Koturović, dok je drugi jugoslovenski internacionalac u redovima italijanske ekipe Mladen Šekularac presedeo čitavu utakmicu zbog povrede skočnog zgloba.

Dvorana: "Pionir". Gledalaca: 5000. Sudije: Picilkas (Grčka), Zajemblicki (Poljska), Lainatis (Grčka). Pet ličnih grešaka: Sekulić u 33 (Partizan), Skarone u 35. Frozini u 37, i Rogodo u 39 (Virtus).

PARTIZAN: Tripković, Savović, Lekić, Kecman 11 (jedna "trojka"), Ostojić 11, Sekulić 2, Perović, Vujanić 36 (2), Avdalović, Čanak 7, O'Konor 6.

VIRTUS: Avlejev 2, Dajal 27 (2), Atruja, Šekularac, Bel 21 (2), Frozini 11, Rigodo 6 (1), Skarone 8 (1), Brkić 3 (1), Miralis, Koturović 8.