Crvena zvezda - Široki Brijeg 78:59

Beograd, 20. oktobar - Crvena zvezda je zabeležila drugu pobedu ove sezone u Jadranskoj ligi, pošto je pred više od pet hiljada svojih navijača u beogradskoj dvorani "Pionir" porazila ekipu Široki Brijeg iz zapadnohercegovačkog dela Bosne i Hercegovine rezultatom 78:59 (15:23, 13:8, 30:14, 20:14).

"Crveno-beli" su sa tremom ušli u susret, što su gosti iskoristili i poveli sa 21:11 a četvrtinu zaršili u svoju korist - 23:15.

Ulaskom Milutina Aleksića u drugoj četvrtini, situacija na terenu se u potpunosti promenila. Serijom od sedam uzastopnih poena vratio je svoju ekipu u igru i najviše doprineo prvom vođstvu Zvezde - 25:23. Gosti su, ipak, otišli na odmor između dva poluvremena sa minimalnom prednošću - 31:28.

U nastavku jedini jugoslovenski predstavnik u Jadranskoj ligi zaigrao je znatno agresivnije u odbrani i smišljenije u napadu, pa je rezultat 30:14 u trećoj četvrtini bio samo odraz novog odnosa snaga na parketu

Poslednja četvrtina protekla je u znaku Milana Dozeta, koji je za četiri minuta postigao tri "trojke". Dva minuta pre kraja bilo je i čitavih +23 sa "crveno-bele" (78:55), ali su gosti do kraja uspeli da ublaže poraz.

Dvorana: "Pionir". Gledalaca: 5.434. Sudije: Jeršin, Radović i Kolar.

CRVENA ZVEZDA: Jeretin 4, Pavićević, Dozet 15 (tri "trojke"), Koprivica 8, Aleksić 12 (1), Bolić 4, Ćakić 8 (1), Šilobad 8, Radović, Vašington 10, Bogdanović, Pen 9 (2).

ŠIROKI BRIJEG: Vujanović, Pinjuh, Opačak 4, Karač, Zadravac 18 (1), Vanjak 6, Karačić, Kalamiza 3 (1), Skegro, Čolak 5, Vulić 13 (3), Šarlija 10.

Rezultati 4. kola i trenutna tabela

Cibona - Bosna 93:61, Krka - Laško 83:69, Split - Zagreb 63:73, Crvena zvezda - Široki Brijeg 78:59, Makabi - Borac 98:82, Olimpija - Zadar 82:71.

CSKA - Partizan 93:57

Moskva, RUSIJA, 16. oktobar - Oslabljeni neigranjem povređenog prvog centra Nenada Krstića, košarkaši jugoslovenskog šampiona poraženi su u Moskvi od domaćeg CSKA. Ekipa koju od ove sezone trenira proslavljeni jugoslovenski stručnjak Dušan Ivković slavila je rezultatom 93:57 (17:10, 18:11, 33:13, 28:23).

Uzrok katastrofalnog poraza "crno-belih" treba tražiti u nepreciznom šutu, naročito iza linije za tri poena. Domaća ekipa, koja predstavlja srećan spoj internacionalaca (Amerikanaca i Grka) i iskusnih ruskih košarkaša, igrala je čitavu utakmicu u istom ritmu, neprekidno "zidala" prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i čitavih 44 poena! Partizanovi košarkaši su u poslednjem minutu uspeli da smanje razliku i, s obzirom na kretanje rezultata tokom susreta, izbore koliko-toliko častan poraz.

CSKA: Papalukas 2, Holden 3, Panov 2, E. Pašutin, Padijus, Songalija 3, Hadživretas 6, Z. Pašutin, Monia, Hrjapa 5, Getling 11, Bašminov.

PARTIZAN: Tripković, Savović 2, Lekić, Kecman 8, Ostojić 3, Sekulić 3, Perović, Vujanić 3, Avdalović, Čanak 2, O'Konor.

*****

Ulebova Evroliga, B grupa, 2. kolo, 16. oktobar: Budućnost - Unikaha 72:78 (20:25, 21:20, 14:13, 17:20)

BUDUĆNOST: Smiljanić 13, Milojević 12, Čabarkapa, Braun, Kovačević, Džordan 4, Pavlović, Bakić, Bulajić, Koljević 14, Vraneš 2.

UNIKAHA: Kabezas, Berni 6, Gurović, Vojćik 2, Kornegej 15, Bulok 26, Sonko 4, Risašer 4, Okulaja 8, Fran Vaskez, Vejs 4

B grupa - rezultati 2. kola i trenutna tabela

Ljubljana: Olimpija-Taukeramika (Vitorija) 72:76
Podgorica: Budućnost-Unikaha (Malaga) 72:78
Tel Aviv: Makabi-Sijena 107:81 i
Kaunas: Žalgiris-Panatinaikos (Atina) 79:94.

*****

Evropska liga šampiona za košarkaše u organizaciji Svetske košarkaške federacije (FIBA)

Južna konferencija, A grupa, 3. kolo, 16. oktobar
Hapoel Migdal (Jeruzalem, IZRAEL) - Vojvodina (Novi sad, JUGOSLAVIJA) 93:91 (50:43)

Trenutni plasman: Karsijaka, Peristeri (3-0), Hapoel (2-1), Rabotnički (1-2), Vojvodina i Jambolgaz (0-3)

Južna konferencija, B grupa, 3. kolo, 15. oktobar
Hapoel Samsung (Tel Aviv, IZRAEL) - Hemofarm (Vršac, JUGOSLAVIJA) 79:75 (44:41)

Trenutni plasman: Turk Telekom (3-0), Hapoel, Panionios (2-1), Hemofarm, Levski (1-2) i Sloboda (0-3).