Olimpija - Crvena zvezda 90:86

Ljubljana, SLOVENIJA, 28. septembar - U premijernom meču Jadranske lige beogradska Crvena zvezda poražena je kao gost od branioca trofeja, ljubljanske Olimpije rezultatom 90:86 (23:24, 23:19, 22:19, 22:24).

"Crveno-beli" su pružili dostojan otpor domaćinu, ali su podbacili u odbrani, o čemu svedoči broj primljenih poena - 90. "Zmajčeki" su uglavnom bili u vođstvu, u nekoliko navrata i sa deset poena razlike, ali je Zvezda svaki put uspevala da povrati rezultatsku ravnotežu. Susret je rešen u poslednjim minutama. Junak utakmice, bivši igrač Partizana Vlado Ilijevski je tri minuta pre kraja, postigao dve uzastopne trojke (86:76) a onda osam sekundi do završetka ubacio oba slobodna bacanja, što je bio i konačan rezultat - 90:86.

Dvorana: Tivoli. Gledalaca: 3.000. Sudije: Urukalo i Herceg (obojica iz Hrvatske) i Obradović (Bosna i Hercegovina).

OLIMPIJA: Jurak 12, Baždarić 11, Ilijevski 16, Boisa 9, Ožbolt Udrih, Stelmahers 4, Poljak 18, Zagorac 4, Bursić, Hukić 14, Dujmović 2.

CRVENA ZVEZDA: Jeretin, Pavićević, Dozet 15, Koprivica 5, Aleksić, Pen 11, Bolić 7, Ćakić 6, Šilobad 4, Radović 18, Vašington 12, Bogdanovic 8.