Jugoslavija - Brazil 2:3

Boškan "zakucava" loptu pored bloka Brazilca Nascimenta

Belo Horizonte, BRAZIL, 17. avgust - Odbojkaška reprezentacija Jugoslavije, zvanični olimpijski i evropski šampion, ponovo nije uspela da se plasira u samu završnicu Svetske lige za odbojkaše. "Plavi" su u polufinalnoj utakmici odigranoj u Belo Horizonteu poraženi od domaćina, branioca trofeja, nacionalnog tima Brazila sa 3:2 u setovima (25:27, 25:19,25:12, 21:25,18:16).

Naši su odlično počeli i dobili prvi set sa 27:25, ali su Brazilci, nošeni fanatičnom podrškom blizu 15.000 navijača, uzvratili osvajanjem naredna dva seta. Olimpijski šampioni se vraćaju u meč i dobijaju četvrti set, a u dramatičnom "taj-brejku", u kojoj je viđena rezultatska klackalica, Brazil je imao više sreće i koncetracije i zasluženo trijumfovao.

Gledalaca: 14.600. Sudije: Vang (Kina) i Nava Abarka (Meksiko). Trajanje meča: 2 časa i pet minuta.

JUGOSLAVIJA: Jokanović, Marić (osvojio jedan poen), Janić, Boškan (6), Mešter (5), Mijić (libero), Nikola Grbić (6), Vladimir Grbić (5), Gerić (7), Vujević (10), Miljković (24), Vušurović (3).

BRAZIL: Gavio (5), Randov (11), Lima (1), Godoj (19), Nascimento (21), Santos (libero), Rodrigez, Bitenkur (9), Endreš (17), Santana, Garsija (1), Amaral.