Kajrat - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Alma Ata, KAZAHSTAN, 15. avgust - U prvoj utakmici kvalifikacija za Kup UEFA, beogradska Crvena zvezda je danas u Alma Ati pobedila domaći Kajrat rezultatom 2:0 (1:0). Strelci za "crveno-bele" bili su Bogdanović u 43. i Mrđa u 65. minutu. Od 78. minuta kazahstanski tim je igrao sa desetoricom, jer je isključen Sajahmetov.

Crvena zvezda je u ovom meču igrala bez pomoći nekolicine standardnih prvotimaca - Markovića, Pjanovića, Lalatovića i Krivokapića.

Revanš se igra 29. avgusta u Beogradu.

Bangor Siti - Sartid 1:0 (0:0)

Bangor Siti, VELS, 15. avgust - U prvoj utakmici kvalifikacija za Kup UEFA večeras je u Bangor-Sitiju istoimeni velški klub savladao jugoslovenskog prvoligaša Sartida iz Smedereva sa 1:0 (0:0). Strelac jedinog pogotka bio je Roberts u 69. minutu. Sudio je Šmolik iz Belorusije, a utakmici je prisustvovalo oko 3.000 gledalaca.