Japan - Jugoslavija 2:3

Osaka, JAPAN, 27. jula - Muška odbojkaška reprezentacja Jugoslavije je, teže nego što se očekivalo, zabeležila prvu pobedu na gostovanju u Japanu, u okviru petog vikenda Svetske lige - 3:2 (23:25, 25:21, 25:23, 25:27, 15:10).

Japanci su obilato iskoristili bezvoljnost u igri "plavih" i poveli sa 1:0 u setovima. Domaćini su imali prednost i u drugom setu (6:2), ali je trener Zoran Gajić čestim izmenama uspeo da poremeti ritam protivnika. Jugosloveni su osvojil drugi, a zatim i treći set.

Japanci se nisu predavali i nakon velike borbe osvojili četvrti set.

Peti set "plavi" su počeli dobro (5:2), ali je Japan preokrenuo na 9:8. Zahvaljujući našoj mirnoći na jednoj, i neiskustvu protivnika na drugoj strani, susret je, ipak, dobio priželjkivani epilog.

Dvorana: "Čuo". Gledalaca: 4.000. Sudije: Ning Vang (Kina) i Salonen (Finska).

JAPAN: Ito, Čiba, Asakura, Jamaguči, Cumagari, Kato, Morišige, Jamamoto, Jamamura, Abe, Macišuta.

JUGOSLAVIJA: Jokanović, Marić, Janić, Boškan, Mešter, Mijić, N. Grbić, V. Grbić, Gerić, Vujević, Miljković, Vušurović.