Grčka - Jugoslavija 0:3

Ksanti, GRČKA, 21. jul - Jugoslavija je ostvarila prvu pobedu na gostovanju u Grčkoj, u okviru četvrtog vikenda Svetske lige za odbojkaše. Za samo 76 minuta, pred 4.000 gledalaca, "počistili" su domaćine sa terena sa 3:0 (25:17, 25:22, 29:27).

Izdržavši početni nalet fanatično borbenih i motivisanih domaćina, "plavi" su preuzeli kontrolu rezultata i igre, pa je uskoro bilo 18:12. Uprkos pokušajima protivničkog trenera da prekine ritam aktuelnih olimpijskih i evropskih šampiona, na kraju seta je bilo ubedljivih 25:17 za goste.

U naredna dva seta se vodila izjednačenija borba, ali su u prelomnim trenucima Jugosloveni bili sigurniji i sasvim zasluženo ostvarili ubedljivu pobedu.

Dvorana: Filipos Amididis. Gledalaca: 3.000. Sudije: Grunevengen (Holandija) i Dvoržak (Češka).

GRČKA: Jurdas, Hadžiantoniju, Kirijazis, Bozidis, Kurnetas, Dimitrakopulos, Cakiropulos, Rumeliotis, Draković, Panteleon, Lapas, Baev.

JUGOSLAVIJA: Marić, Janić, Boškan, Mešter, Mijić, N. Grbić, V. Grbić, Gerić, Vujević, Miljković, Jokanović, Vušurović.