Jugoslavija - Japan 3:0

Novi Sad, 14.jula (Tanjug) - U 6. kolu Svetske lige večeras su u Novom Sadu najbolji odbojkaši Jugoslavije pobedili reprezentaciju Japana sa 3:0 (25:20,25:15,25:20).

U velikoj dvorani SPC "Vojvodina", pred 5.500 gledalaca, sudili su: Ditih iz Poljske i Gaspari iz Italije.

JUGOSLAVIJA: Jokanović, Marić, Janić, Mitrović, Boškan, Mešter, Mijić, Grbić, Gerić, Vujović, Miljković i Vušurović.

JAPAN: Masamura, Ito, Asakura, Jamaguči, Cumagari, Kavuri, Kato, Usami, Morišige, Jamomoto i Jamumura.

Naša reprezentacija je igrala sigurno, posebno u prva dva seta, da bi u trećem delu igre malo popustila, pa su Japanci čak poveli sa 11:10. Ipak, sve je došlo na svoje mesto, pa su izabranici selektora Zorana Gajića zaigrali onako kako se od njih očekivalo i obezbedili zasluženu i ubedljivu pobedu.

Sledećeg "vikenda" Jugosloveni gostuju u grčkom gradu Ksantiju, gde će odigrati dve utakmice sa domaćinom.

Ranije vesti ...

Beograd, 13. jul - Jugoslavija je u "Pioniru" za svega 70 minuta savladala Japan sa 3:0 (25:13, 25:17, 25:20).

Japanci su se u prvom setu držali do 6:5 za Jugoslaviju, a onda su slomljeni sa pet uzastopnih peona. Slično je protekao i drugi set. Posle šest uzastopnih servisa Andrije Gerića bilo je 7:1 i malo nade za goste da mogu da urade nešto više.

Japanci su u trećem setu poveli sa 8:5. "Plavi" su preokrenuli na 13:12, a posle još nekoliko uspešnih poteza prvi stigli do pobedničkog poena.

Dvorana: "Pionir". Gledalaca: 2.000. Sudije: Gaspari (Italija) i Ditrih (Poljska).

JUGOSLAVIJA: Jokanović, Marić, Janić, Boškan, Mešter, Mijić, N. Grbić, Gerić, Vujević, Miljković, Marković, Vušurović, Mitrović.

JAPAN: Asakura, Masumura, Ito, Jamaguči, Cumagari, Kavaura, Kato, Usami, Morišige, Jamamoto, Jamamura.