Lovćen - Sintelon 19:18

Vršac, 6. jula - Rukometaši cetinjskog Lovćena pobednici su Kupa Jugoslavije za rukometaše, pošto su u finalnom meču, u dvorani "Milenijum" u Vršcu, pred oko 1.000 gledalaca, savladali Sintelon iz Bačke Palanke rezultatom 19:18 (10:10).

Cetinjani su, uprkos veoma dugoj i iscrpljujućoj sezoni u kojoj su nastupali u domaćem prvenstvu, kupu i Ligi šampiona, našli snage da savladaju kvalitetnu ekipu Sintelona i spasu sezonu osvajanjem bar jednog trofeja.

Sintelon je bolje počeo susret i u 9. minutu poveo sa 4:1. Igrači Lovćena su se prenuli iz letargije i serijom 8:3 u 23. minutu poveli sa 9:7. Na odmor se otišlo rezultatom 10:10.

I početak drugog dela protekao je u znaku Bačkopalančana, koji su u 41. minutu ponovo imali tri gola prednosti. Lovćen izjednačuje na 16:16 i nagoveštava neizvesnu završnicu. Rasplet je počeo u 58. minutu kada su golom kapitena Đukanovića Cetinjani poveli 18:17. Pavlović je sa sedam metara doneo izjednačenje svojoj ekipi, ali minut i po pre kraja Rakčević ponovo dovodi Lovćen u vođstvo od 19:18. Do kraja nije više bilo pogodaka, pa su pobeda i titula pobednika nacionalnog kupa pripali ekipi iz manje jugoslovenske republike.

Dvorana: "Milenijum". Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Živković i Rakić (Niš). Sedmerci: Lovćen 2 (0), Sintelon 3 (2). Isključenja: Lovćen 12 minuta, Sintelon 10 minuta.

LOVĆEN: Puljezević, Marinović, Rakčević 3, Pejović, Dobrković 1, Vujanović, Đukanović 2, Milošević, Unčanin 2, Popović 1, Vujović, Kapisoda 7, Muratović 3, Ražnatović.

SINTELON: Ivezić, Šarić, Damjanović, Kojić 1, Mitrović 1, Pavlović 9 (2), Anđelković, Jelesić, Vujin, Đurković, Stojanović, Mrvaljević, Sudžum 3, Radenović 4.

Rezultai polufinala (5. jul)

Lovćen-Jugović 32:29 (18:15)
Sintelon-Partizan 25:19 (11:10)

*****

Svi jugoslovenski klubovi - učesnici evropskih rukometnih takmičenja u sezoni 2002/2003

Posle odigranog finala Kupa Jugoslavije poznati su svi naši predstavnici u evropskim kupovima za rukometaše. U Ligi šampiona će igrati beogradski Partizan, u Kupu pobednika kupova cetinjski Lovćen, a u Kupu EHF Sintelon i Jugović.

Kod rukometašica, Budućnost iz Podgorice i Knjaz Miloš iz Aranđelovca će nas predstavljati u Ligi šampiona, kruševački Napredak će igrati u Kupu pobednika kupova, a Radnički iz Beograda i i DIN iz Niša u Kupu EHF.