Lovćen - Partizan 24:25

Cetinje, 30. jun - Nakon fudbalera i košarkaša, i rukometaši Partizana obeležili su sezonu trijumfom u nacionalnom šampionatu. U "majstorici" finala plej-ofa "crno-beli" su pred nekoliko hiljada temperametnih Cetinjana savladali domaći Lovćen rezultatom 25:24 (15:14). Time su prekinuli dvogodišnju dominaciju svojih suparnika u nacionalnom prvenstvu i peti put u istoriji Savezne Republike Jugoslavije trofej preselili u svoje vitrine.

Tokom čitave utakmice igralo se borbeno, na ivici incidenta.Nijedan tim nije imao prednost veću od dva gola. Odlučujući momenat utakmice dogodio se pet minuta pre kraja. Kod rezultata 23:23, kapiten gostiju Mandić i Ćirković su sa dva pogotka doneli prednost Partizanu - 25:23. Cetinjani su, očigledno pod imperativom pobede, do kraja uspeli samo da smanje rezultat. Domaća publika je sportski priznala poraz svojih ljubimaca i aplauzom ispratila nove šampione.

Dvorana: Lovćena. Gledalaca: 2.500. Sudije: Branka Marić (Pančevo) i Zorica Gardinovački (Zrenjanin). Sedmerci: Lovćen 4 (2), Partizan 3 (3). Isključenja: Lovćen 8, Partizan 10 minuta.

LOVĆEN: Puljezević, Marinović, Pejović, Rakčević 2, Dobrković 3 (1), Vujanović, Đukanović 4, Unčanin 3, Popović 1, Vujović, Kapisoda 6 (1), Muratović 5, Ražnatović, Ivanović.

PARTIZAN: Šijan, Radosavljević, Đurković 4, Stevanović 2, Ćirković, Mandić 5, Stanković, Vujadinović, Stefanović 6, Peruničić 5 (3), Matović 1, Tomić, Žujović, Drenovac 2.

PRVA UTAKMICA: Lovćen - Partizan 24:23
DRUGA UTAKMICA: Partizan - Lovćen 25:24