Budućnost - Hemofarm 99:78

Podgorica, 29. maja - Košarkaši Budućnosti plasirali su se u finale plej-ofa u kome će se sastati sa Partizanom. Podgoričani su u petom odlučujućem polufinalnom meču na svom parketu, pred oko 5.000 gledalaca, savladali vršački Hemofarm sa 99:78 (31:24, 25:21, 21:16, 22:17) i domogli se finala.

U odlučujućem meču Budućnost je pružila odličnu partiju i u svemu nadvisila Vrščane, koji su ovoga puta igrali potpuno podređenu ulogu.

Domaći tim imao je ubedljivu nadmoćnost u prvom poluvremenu. Naročito je dobro odigrala prvu četvrtinu. Podgorički košarkaši nametnuli su žestok tempo, brzom i efikasnom igrom prosto su zbunili Vrščane, koji su u tom periodu delovali zaista zbunjeno. U šestom minutu Budućnost je imala prednost od 15 poena (25:10). Tek pred kraj ovog perioda gosti su se konsolidovali i smanjili razliku na sedam poena (31:24).

I u drugoj četvrtini Budućnost, predvođena odličnim Igorom Rakočevićem, nastavila je u istom ritmu. U gostujućem timu, u prvom poluvremenu, u senci budne domaće odbrane, bio je najbolji strelac Budućnosti, ali se istakao Đogo koji je u tom periodu pogodio čak četiri trojke. Na odmor Budućnost je otišla sa prednošću od 11 poena (56:45).

Košarkaši Hemofarma ušli su u treću četvrtinu sa namerom da načine preokret. I, u preteranoj želji da poprave rezultat i učine nešto više, pravili su bezbroj često neshvatljivih grešaka, posebno u napadu. Domaći su, naravno, vešto koristili greške gostiju i iz minuta u minut povećavali svoju prednost, da bi u 30. minutu ostvarili vođstvo od 18 poena.

Dvorana: Morača. Gledalaca: 5.000. Sudije: Belošević i Milojković (Beograd).

BUDUĆNOST: Bakić 8 (2), Okulski 11, Smiljanić 2, Radonjić 5 (1), Rakočević 30 (2), Ćakić, Vukčević 10 (1), Pavlović 4, Kuzmanović 5 (1), Milojević 13 (1), Ćeranić 2, Čabarkapa 10.

HEMOFARM: Bogavac 14 (3), Đokić, Božić 5 (1), Stefanović 2, Cirić 7 (1), Popović 3, Đogo 20 (4), Vidačić 14 (2), Vučinić 7, Miličić 5, Pupović, Vasiljević 2.