Sezona 2001/02

F I N A L E

Crvena zvezda - Sartid 1:0

Kapiten Zvezde Nenad Lalatović sa trofejem
Beograd, 29. maja (Tanjug) - Crvena zvezda je osvojila fudbalski Kup Jugoslavije pošto je danas u Beogradu u finalu pobedila ekipu Sartida iz Smedereva sa 1:0 (1:0). Strelac jedinog pogotka bio je Pjanović u 20. minutu.

Utakmica je odigrana na stadionu Partizana, po kišovitom vremenu i klizavom terenu. Utakmici je prisustvovalo oko 7.000 gledalaca, a sudio je Miroslav Radoman iz Vrbasa.

Žuti kartoni: Bratić, Pjanović (Crvena zvezda), Antunović, Damjanović i Kekezović (Sartid).

CRVENA ZVEZDA: Ranđelović, Marković, Vitakić, Vidić, Lalatović, Bratić, Gvozdenović, Milovanović (Dudić), Bošković (Jelić), Bogavac (Ilić) i Pjanović.

SARTID: Žilić, Damjanović, Paunović, Kekezović (Panić), Kizić (Zečević), Sočanac, Bogdanović, Vasković, Radosavljević (Đurković), Antunović i Mirosavljević.

Fudbaleri Crvene zvezde zasluženo su 19. put osvojili pehar Kupa Jugoslavije posle bolje igre u većem delu utakmice, za koju se može reći da je zadovoljila pokisle posetioce na stadionu Partizana.

Crveno-beli su bili izrazito nadmoćniji u prvom delu susreta kada su ispoljili veliku želju za uspehom. Bili su agilniji, brži i borbeniji, stvorivši nekoliko povoljnih prilika pred protivničkim golom.

U prvih 45 minuta je i odlučen pobednik. Strelac jedinog pogotka bio je Pjanović koji je u 20. minutu bio najviši u skoku posle lepo nabačene lopte od Markovića i snažnim udarcem glavom savladao Žilića.

Lepe šanse imali su još Bogavac u 14, Bošković u 17. i Vidić u 38.minutu. Smederevci su u tom periodu sasvim podbacili igrajući nepovezano i bez ideja u napadu.

Nastavak je doneo bolju i sigurniju igru gostiju koji su konsolidovali redove i sasvim uspostavili ravnotežu na terenu. Sartid je povremeno vršio veliki pritisak ka golu domaćina.

Međutim njegovi fudbaleri nisu pronalazili formulu za zrelu i opasnu napadačku akciju. Svi njihovi pokušaji bili su naivni, spori i komplikovani tako da je čvrsta odbrana crveno-belih, bez teškoća, pravovremeno otklanjala opasnost.

Crvena zvezda se u drugom poluvremenu uglavnom orijentisala na čuvanje prednosti, pa je samo povremeno pokušavala da ozbiljnije krene ka protivničkom golu. Stoga je i tempo u nastavku dosta opao, izostala su uzbuđenja, agresivnost i povoljne prilike na kišom natopljenom terenu.

Jedino je Pjanović u nadoknadnom vremenu utakmice digao gledalište na noge, kada se našao u stoprocentnoj šansi ali je posle njegovog šuta golman Žilić odbio loptu u korner.