FMP Železnik - Partizan 102:107

Beograd, 24. maja (Tanjug) - Košarkaši beogradskog Partizana plasirali su se u finale plej-ofa, pošto su večeras, u četvrtoj utakmici polufinala, savladali gradskog rivala FMP iz Železnika sa 107:102 (25:31,20:17,22:14,17:22,10:10,13:8).

Utakmica je odigrana u dvorani FMP Železnik pred oko 3.000 gledalaca, a sudili su Jovčić (Beograd) i Nešković (Kraljevo).

FMP ŽELEZNIK: Matić, Popović 4, Zoroski 7, Šekularac 1, Bratić 3, Kecman 22, Aleksandrov, Pantić, Nikolić 25, Marjanović 12, Aškrabić 29 i Stevanović.

PARTIZAN: Šćepanović 21, Petrović 11, Nađfei, Gajić, Ostojić 10, Stanojević 6, Materić, Glintić, Krstić 2, Vujanić 35, Avdalović i Čanak 22.

Pet minuta pre kraja regularnog toka utakmice Partizan je bio "već viđen u finalu". Izgledalo je da je 10 poena viška crno-belih (78:68) razlika koju FMP ne može stići. Samo tri sekude pre kraja, pri rezultatu 84:83 za Partizan, najbolji igrač FMP Aškabić bio je u prilici da iz "penala" svom timu omogući majstoricu. Iskoristio je samo jedan i nagovestio dramu u produžetku, jer "crno-beli" su prvi nastavak ušli bez centara, pošto su Stanojević, Ostojić i Krstić napustili igru zbog pet ličnih grešaka.

Prednost pod košem FMP je održavao sve do tri sekunda isteka dodatnih pet minuta. Imao je prednost od 94:91 kada je Miloš Vujanić krenuo u poslednji napad. Sa skoro 10 metara plej-mejker Partizana je više iz očaja šutirao ka košu rivala i pogodio, izjednačio rezultat i produžio dramu.

U drugom nastavku čudan sudijski kriterijum na svojoj koži su osetili i igrači FMP. Iz igre su, zbog pet ličnih grešaka, izlazili Kecman, Aškrabić i Popović, dok je Vujanić nastavio svoju simultanku.

Na kraju "crno-beli" su stigli do cilja i ostvarili, čini se, ipak, zasluženu pobedu.

Igrač utakmice bio je, bez sumnje, Miloš Vujanić, mada bi taj epitet pripao Aškrabiću da je kojim slučajem njegov tim zabeležio pobedu.