Partizan - Vojvodina 78:71

Veselin Petrović (Partizan)

Podgorica, 26. april - Nakon drugog dana četvrtfinalnih mečeva poznati su svi polufinalisti Kupa Jugoslavije za košarkaše. Za plasman u finale ovog takmičenja igraće Partizan - FMP Železnik i Budućnost - Hemofarm.

Partizan je opravdao ulogu favorita u susretu sa novosadskom Vojvodinom zabeleživši ubedljivu pobedu - 78:71 (22:16, 24:17, 22:20, 10:18).

"Crno-beli" su već u 6. minutu druge četvrtine nagovestili trijumf kada su poveli sa 39:23. U trećoj četvrtini puleni trenera Duška Vujoševića održavali su prednost od 15-tak poena, da bi u poslednjoj četvrtini dozvolili protivniku samo da smanji razliku. S obzirom na veliku nepreciznost sa linije slobodnih bacanja i slab skok, igrači Vojvodine nisu mogli ni da izbore povoljniji ishod osim časnog poraza.

Dvorana: "Morača". Gledalaca: 500. Sudije: Ljuca (Beograd), Šutulović (Podgorica)

PARTIZAN: Šcepanović 19 (3 "trojke"), Petrović 6 (2), Nađfeji 2, Gajić - , Ostojić 2, Stanojević 9, Materić 3 (1), Glintić, Krstić 16, Vujanić 15 (1), Avdalović 2, Čanak 4.

VOJVODINA: Đurić 14 (1), Vučurović 7, Rajković 5 (1), Medić, Grušanović 24 (3), Čubrilo - , Vukas 3, Ćurčić 4, Negovanović, Plisnić 14 (1).

*****

Hemofarm - Zdravlje 86:73

Podgorica, 26. april - Košarkaši vršačkog Hemofarma savladali su Zdravlje iz Leskovca rezultatom 86:73 (21:18, 24:20, 23:17, 18:18) i u polufinalu Kupa Jugoslavije igraće protiv podgoričke Budućnosti, domaćina završnog turnira.

Igrači Zdravlja su tokom čitavog prvog poluvremena agresivnom odbranom držali rezultatski priključak. Tek u trećoj četvrtini Hemofarm je, zahvaljujući disciplinovanijoj igri i boljem skoku, potpuno preuzeo kontrolu igre. U 28. minutu Vrščani su ostvarili najveću prednost, koja je iznosila 17 poena (63:46) i pitanje pobednika od tog trenutka se više nije postavljalo.

Dvorana: "Morača". Gledalaca: 400. Sudije: Nešković (Kraljevo) i Milojković (Beograd).

HEMOFARM: Bogavac 12 (3 "trojke"), Đokić - , Božić 9 (1), Stevanović 8, Ćirić 2, Popović 11, Đogo 13 (2), Vidačić 14 (2), Vučinić 4, Brkić 4, Pupovac 2, Vasiljević 11 (2).

ZDRAVLJE: Pavković 13 (3), Žarić 8, Marković, Stanković, Mitić 15, Trajković, Dojčin 4, Jovanović 12, Cvetković 21 (2), Popović.