FMP Železnik - Lovćen 96:70

Podgorica, 25. april - Košarkaši Železnika plasirali su se u polufinale Kupa Jugoslavije, pošto su u četvrtfinalnoj utakmici završnog turnira u Podgorici bili bolji od cetinjskog Lovćena - 96:70 (15:27, 23:25, 30:6, 28:12).

Lovćen je bio bolji u prvoj polovini utakmice i činilo se da je znatno bliži pobedi. Međutim, u trećoj četvrtini došlo je do neočekivanog preokreta. Cetinjani su prve poene u tom delu susreta postigli tek posle sedam minuta igre. Na drugoj strani, košarkaši iz Železnika su se rastrčali po terenu, napravili seriju od 15:0 i minus od 14 pogodaka na kraju treće četvrtine pretvorili u vođstvo od deset poena - 68:58.

U poslednjoj četvrtini Lovćen je nastavio sa slabom igrom, tako da su igrači FMP Železnika rutinski priveli utakmicu kraju.

Dvorana: SC "Morača". Gledalaca: 600. Sudije: Belošević (Beograd) i Vojinović (Nikšić).

FMP ŽELEZNIK: Zoroski 11 (dve "trojke"), Šekularac 15 (1), Kecman 9, Nikolić 19, Aškrabić 23 (1), Popović 2, Bratić 2, Marjanović 16, Stevanović, Pantić.

LOVĆEN: Jeretin 10, Vučurović, Đikanović 12, Ivanović 15, Avlijaš 23 (3), Milović 4, Perkić, Milošević, Ljuca 3, Krivokapić 2.

*****

Budućnost - Ibon 115:76

Podgorica, 25. april - Ekipa Budućnosti je, prema očekivanju, lako prebrodila prepreku u četvrtfinalu Kupa Jugoslavije. U crnogorskom duelu Podgoričani su u dvorani "Morača" savladali jedinog predstavnika "B" lige na finalnom turniru, nikšićki Ibon sa 115:76 (28:17, 21:20, 28:24, 38:15).

Košarkaši aktuelnog prvaka Jugoslavije su tek u drugom poluvremenu zaigrali angažovanije u odbrani i u napadu i na kraju ostvarili ubedljiv trijumf.

Dvorana: SC "Morača". Gledalaca: 500. Sudije: Lepetić (Herceg-Novi) i Dimitrijević (Beograd).

BUDUĆNOST: Bakić, Okunski 8, Smiljanić 10, Radonjić 13, Rakočević 21, Sekulić 6, Vukčević 9, Ćakić 11, Kuzmanović 6, Milojević 13, Ćernić 10, Čabarkapa 8.

IBON: Dubljević 13, Minić 10, Popović 5, Malović 1, Pejović, Šćepanović, Dragićević 9, Vojinović, Vujičić 14, Grubišić 18, Jovanović, Lalović 6.