Budućnost - Herc 31:33

Podgorica, 21. aprila (Tanjug) - U revanš-utakmici polufinala Kupa evropskih šampionki večeras su u Podgorici rukometašice mađarskog prvaka Herca savladale ekipu domaće Budućnosti sa 33:31 (16:16).

Pošto je prvi meč, odigran pre nedelju dana u Budimpešti, završen nerešenim rezultatom (32:32), Mađarice su se plasirale u finale, gde će im protivnik biti makedonski šampion Kometala iz Skoplja.

Dvorana: Morača. Gledalaca: 6.000. Sudije: Leon i Triljo (Španija). Sedmerci: Budućnost 6 (6), Herc 2 (2). Isključenja: Budućnost 12, Herc 10 minuta.

BUDUĆNOST: Paplacko (6 odbrana), Vojčić, Đurić (8 odbrana), Bulatović 7(3), Kolaković 4(3), Knežević, Vamoš, Savić 4, Selmanović, Petrović 6, Damjanac 2, Jeraminok 7, Miličković, Jovović 1.

HERC: Miklosova, Šugar (13 odbrana), Paštrović, E. Tot 2, I. Padar, Kirsner 4, Mravikova 6, M. Padar 2, T. Tot 1, Kovač, Siti 9, Levi 1, Blašković, Farkaš 8 (2).

Rukometašice Budućnosti ni u šestom nastupu u polufinalu Lige šampiona nisu bile uspešne. Ovaj put, čini se, Podgoričanke nisu bile nikada bliže ostvarenju svog višegodišnjeg sna, jer su pre neđelju dana u Mađarskoj ostvarile rezultat koji im je širom otvorio vrata finala. Ekipa Budućnosti, međutim, ponovo je pokleknula kada je bilo najmanje potrebno. Imperativ pobede blokirao je Podgoričanke da ponove dobru igru iz prvog susreta, što su iskusne gošće znalački iskoristile.

Ako se izuzme prvih 15 minuta, kada je jugoslovenski šampion imao rezultatsku prednost (4:2, 6:4), domaće rukometašice delovale su prilično neorganizovano, naročito u odbrani.

Nakon 16:16 na poluvremenu Mađarice kreću još silovitije i u 38. minutu stižu do 21:17, u 44. minutu i do 24:19. Poslednju priliku da eventualno naprave preokret rukometašice Budućnosti imale su na minut i po prije kraja, pri rezultatu 30:31, međutim, Sandra Kolaković je u napadu poklonila loptu protivnicama.