Hemofarm - Crvena zvezda 72:88

Vršac, 7. aprila (Tanjug) - U utakmici 20. kola Vinston Juba-lige današu u Vršcu košarkaši domaćeg Hemofarma izgubili od beogradske Crvenew zvezde sa 72:88 (22:23, 15:16, 20:26, 15:23).

U sportskoj dvorani "Milenijum", pred oko 5.000 gledalaca, sudili su: Jovčić (Beograd) i Vojinović (Nikšić).

HEMOFARM: Bogavac 23, Đokić, Božić 2, Stefanović, Ćirić 2, Popović 5, Đogo 21, Vidačić 9, Vučinić 4, Miličić 2, Pupović 2, Vasiljević 2.

CRVENA ZVEZDA: Jovanović 8, Moris 12, Dozet 10, Koprivica 14, Ristoj ević, Tica 26, Peković 2, Petrović, Andrejević, Bjelica 2, Mišević 8, Nedić 6.

Od samog početka susreta bilo je očigledno da su oba trenera akcenat u igri stavili na igru u odbrani. U prvom poluvremenu Vrščani su imali par puta priliku da se rezultatski otvore i možda reše utakmicu. Međutim, u ključnim momentima nisu imali dovoljno koncentrisanog i efikasnog igrača koji bi taj posao uradio.

Konačan pad ekipe Hemofarma usledio je sredinom treće četvrtine, kada je iz igre izašao Đorđe Đogo. Beograđani su njegov izlazak iz igre maksimalno iskoristili i treći period igre rešili u svoju korist sa osam poena prednosti. Do kraja utakmice Vrščani nisu uspeli da naprave rezultatski preokret.

U redovima pobedničke ekipe najzapaženiji je bio centar Tica, koji je postigao 26 poena i imao 11 skokova. Njemu uz rame bili su Jovanović, Moris i Nedić.

U redovima Hemofarma najefikasniji je bio Bogavac sa 23 poena. Njemu uz rame Đorđe Đogo koji je postigao 20 poena. Dobru igru pružio je i Ljuba Vidačić, ali to večeras nije bilo dovoljno za pobedu.