Jugoslavija - SAD 5:5

Nica, FRANCUSKA, 28. mart - Jugoslovenska vaterpolo reprezentacija remizirala je i u drugom kolu 19. uskršnjeg turnira u Nici. Plavi su sinoć igrali nerešeno sa selekcijom SAD - 5:5.

Za razliku od premijere sa Slovacima, kada je naš kombinovan sastav koji je u Francusku poveo Manojlović vodio sa 3:1 posle prvog poluvremena, protiv Amerikanaca su plavi delfini nakon istog perioda gubili 2:5.

Međutim, to ih nije pokolebalo da posustanu. Zahvaljujući sjajnoj igri sa igračem više (sva tri gola u nastavku postigli su brojčano jači u bazenu), ali i fantastičnoj odbrani u kojoj je učestvovao i golman Šefik (na poluvremenu zamenio Kuljaču) uspeli su da otkinu bod izabranicima Ratka Rudića.

(Glas javnosti)

Jugoslavija - SAD 5:5 (0:2, 2:3, 2:0, 1:0)

Bazen: "Žan Buin". Gledalaca: 250. Sudije: Borel (Španija) i Agiros (Grčka). Igrač više: Jugoslavija 6 (4), SAD 7 (3).

JUGOSLAVIJA: Kuljača, Jokić, Šefik, Zloković 1, Savić 1, Ikodinović, Gocić, Janović, Ćirić, Šapić 3, Udovičić, Nikić, Peković.

SAD: Mozes, Ker, Hadis, Ormsbi, Pauer, Brajt 1, Segesman, Pejović, Azevedo 1, Klas 2, Kol, Smit 1, Domejn, Bejli.