Azerail - Jedinstvo 3:1

Baku, AZERBEJDŽAN, 10. marta (Tanjug) - Odbojkašice jugoslovensog prvaka Jedinstva iz Užica osvojile su drugo mesto na završnom turniru Lige najboljih klubova Evrope, pošto su danas u Bakuu (Azerbejdžan), u finalu, izgubile od domaćeg predstavnika Azeraila sa 3:0 (25:13, 25:15, 25:13).

Utakmica je odigrana u glavnom gradu Azerbejdžana, pred oko 5.000 gledalaca.

Užičanke su zasluženo poražene, ali su plasmanom u finale prestižnog evropskog takmičenja ostvarile najveći uspeh jugoslovenske ženske odbojke.

Odbojkašice Azeraila, koje čine kostur azerbejdžanskog reprezentacije, do titule prvaka su došle lakše nego što su i same očekivale.

Užičanke ni u jednom momentu nisu mogle da dođu do svoje prepoznatljive igre, koja ih je dovela do finala tog takmičenja.

Treće mesto na finalnom turniru zauzele su odbojkašice poljskog Bidgošća, a četvrto austrijski Telekom.

Liga najboljih klubova Evrope, "Fajnal for", utakmica za prvo mesto, 10. mart

AZERAIL (Baku, AZERBEJDŽAN) - JEDINSTVO (Užice, JUGOSLAVIJA) 3:0 (25:13, 25:15, 25:13)

Sportska dvorana u Bakuu. Gledalaca: 5.000. Sudije: Rišar (Francuska) i Kondikin (Ukrajina).

BAKU: Agajeva, Azdarova, Hasanova, Kormaz, Korotenko, Karhova, Kuzmina, Parhomenko, Sabovta, Tarazanova, Teterine. Trener: Frišman.

JEDINSTVO: Antonijević, Avramović, Starović, Čitaković, Kostić, Krsmanović, Majstorović, Milosavljević, Marjanović, Ostojić. Trener: Zakoč.