Budućnost - Zadar 110:97

Podgorica, 14. februar - Košarkaši podgoričke Budućnosti su se punom merom revanširali Zadranima za poraz u prvom susretu ova dva rivala u ovosezonskom takmičenju Evropke lige.

U meču dve poslednjeplasirane ekipe u "C" grupi, jugoslovenski šampion je delovao znatno ubedljivije. Nakon početnih desetak minuta koji su protekli u izjednačenoj borbi, domaćini su najviše zahvaljujući raspoloženom Milojeviću, koji se vratio na parket posle tri nedelje pauze zbog povrede, do poluvremena uspeli da steknu lepu prednost od 17 poena - 62:45.

Treći period protekao je u dominaciji Podgoričana koji su vodili i sa 32 poena razlike. U poslednjoj četvrtini, kada je pitanje pobednika bilo odlučeno, Zadrani su uspeli da iskoriste opuštanje protivnika i izbore častan poraz.

Evropska liga, "C' grupa, 14. kolo, Podgorica, JUGOSLAVIJA, 13. februar

BUDUĆNOST (Podgorica, JUGOSLAVIJA) - ZADAR (HRVATSKA) 110:97 (28:26, 34:19, 33:18, 15:34)

BUDUĆNOST: Bakić 6, Okunski 8, Radonjić 10, Rakočević 26, Sekulić 15, Vukčević 9, Kuzmanović 21, Milojević 6, Ćeranić 4, Ćakić 5, Pavlović.

ZADAR: Popović 17, Skalabrin, Perinčić 15, Bocevski 5, Spralja 2, Ružić J. 8, Dijan 10, Ružić T. 8, Oduok 6, Grgat 24.