Cibona - Partizan 85:71

Beograd, 30. januara 2002. (Beta) - Košarkaši beogradskog Partizana izgubili su večeras u gostima od zagrebačke Cibone sa 85:71, u 12. kolu Evrolige.

Cibona je zasluženo slavila pred punom dvoranom hale u Zagrebu.

U napetoj utakmici, koja je u jednom trenutku pred kraj druge četvrtine zbog ispada dela gledalaca i letenja raznih predmeta na parket bila pred prekidom, Cibona je od početka povela, a kako su minuti odmicali ta razlika je bila sve veća i nedostižnija za Partizan.

Prvu četvrtinu zagrebačka ekipa je dobila sa čak 15 poena razlike (35:20). Poluvreme je završeno rezultatom 58:42, a na kraju treće četvrtine košarkaši Cibone su vodili sa 75:60.

Neposredno nakon utakmice trenera Partizana Dušana Vujoševića fizički je napao jedan navijač domaće ekipe. Pred ulazom u salu gde je trebalo da se održi konferencija za novinare strateg ekipe iz Beograda primio je udarac nogom u predelu ramena. Srećom, reagovao je trener Cibone Jasmin Repeša i sprečio teži incident.

Najefikasniji igrač večeras bio je igrač Cibone Josip Sesar, koji je postigao 28 poena. U redovima Partizana najviše poena (17) postigao je Vlado Šćepanović.

Statistika pokazuje da je zagrebački klub i u skokovima bio bolji, nadskakavši Partizan u obrani sa 17 prema 13.

U sledećem kolu Parizan se sastaje sa italijanskim Skavolinijem u gostima, a u poslednjem kolu prve faze Evrolige dočekaće u Beogradu francuski Asvel. Da bi obezbedio plasman u sledeću fazu takmičenja, Partizanu su potrebne dve pobede.