Partizan - Taukeramika 59:65

Beograd, 16. januara (Tanjug) - U 11. kolu "D" grupe Evrolige za košarkaše večeras je u Beogradu španska Taukeramika pobedila jugoslovenski Partizan sa 65:59 (12:13, 18:17, 20:12, 15:17).

Utakmica je odigrana u dvorani Pionir, pred oko 6.500 gledalaca, a sudili su Brazauskas (Litvanija), Canidis (Grčka) i Laniotis (Grčka).

PARTIZAN: Šćepanović 20, Petrović 6. Nađfei, Gajić, Ostojić 1, Stanojević 13, Materić Glintić, Krstić 4, Vujanić 10, Avdalović 5 i Čanak.

TAUKERAMIKA: Skola 16, Nosioni 6, Foare 6, Plana, Timinskas, Skonokini 3, Tomašević 6, Fernandes, Oberto 13, Korkijani 13, Vidal i Bird 2.

Košarkaši Partizana doživeli su treći uzastopni poraz na svom terenu u Evroligi. Sigurnom igrom tokom čitavog meča španska Taukeramika je uspela da se revanšira "crno belima" za poraz u prvom delu takmičenja i da im umanji šanse za plasman u sledeće kolo.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri. Protivnici su od početka igrali veoma dobro u odbrani, pa je posle pet minuta susreta rezultat bio 2:2. Taukeramika je prvi put povela u 14. minutu, a već u 17. je imala pet poena prednosti.

Posle nerešenog rezultata u prvom poluvremenu, Partizan je odlično počeo treću četvrtinu. Serijom od 9:2 prvi put su stekli osetniju prednost, pa je izgledalo da su "crno beli" pronašli put do pobede.

Međuttim, nakon toga igrači beogradskog tima, kao da su upali u "crnu rupu". Ne samo da su dozvolili protivniku da se vrati u igru, već su potpuno izgubili kompas.

U sledećih deset minuta postigli su samo tri poena, dok je protivnik zabeležio 21.

Pokušaj Partizanovih košarkaša da u "penal" završnici preokrenu rezultat nije dao rezultat i Taukeramika je zasluženo izborila pobedu.

Španski tim je večeras igrao mnogo mudrije. Dominirao je u skoku (30 prema 17), a kolektivnom odbranom je onemogućio bolju igru udarnog tandema domaćeg tima Šćepanovića i Stanojevića.

U igri "crno belih" mnoge stvari nisu funkcionisale. Jedan od ključnih igrača jugoslovenskog tima, član prve petorke, Nenad Čanak, nije uspeo da se upiše u listu strelaca, dok su igrači sa klupe postigli samo šest poena.

Po završetku utakmice trener Partizana Dušan Vujošević je izjavio da Taukeramika ima dosta kvalitentiji tim i da je to večeras i dokazala.

"Ekipe su igrale snažno u odbrani. Uspeli su da zaustave Stanojevića i steknu znatnu prednost pod košem. Imali smo priliku da dobijemo meč, ali smo slabom selekcijom šuta ispustili tu šansu", rekao je trener Partizana.