BUDUĆNOST - Skiper 70:86 (18:22, 22:20, 11:23, 19:21)

Podgorica, 20, decembar - Već viđeno! Budućnost je pred oskudno popunjenim tribinama dvorane "Morača", bez prevelikog motiva, s obzirom da je već otpisana u pogledu plasmana u sledeći krug, izgubila od daleko kvalitetnijeg bolonjskog Skipera (70:86) u meču 9. kola "C" grupe Evrolige.

Iako su Podgoričani tokom prvih dvadeset minuta održavali rezultatsku ravnotežu, na osnovu igre i toka meča evidentno je bilo da je reč samo o prividu ravnopravnosti. Kada je naš šampion u retkim prilikama stizao do prednosti (14:12 u prvoj i 32:30 u drugoj četvrtini), Bolonjezi su agresivnijom odbranom, takođe i na konto grešaka domaćina, pravili serije i vraćali utakmicu u očekivani tok.

Dvorana: "Morača:. Gledalaca: 1500. Sudije: Lekidis (Grčka), Zahara (Češka), Urukalo (Hrvatska).

BUDUĆNOST: Bakić, Smiljanić 12 (2 "trojke"), Radonjić 5 (1), Rakočević 17 (1), Sekulić, Vukčević 6, Radunović, Kuzmanović 6 (2), Milojević 2, Čabarkapa 8, Jestratijević 14.

SKIPER: Goldvajer 2, Bazile 19 (2), Fućka 18 (1), Evtimov 4, Savić 14 (2), Menegin 5 (1), Milić 5, Kovačić 14, Galanda, Piluti 4.