Sintelon i Partizan idu dalje

Posle ubedljivih 35:22 iz prvog susreta, Sintelon nije imao težak zadatak u revanšu. Svesni da su veći deo posla obavili pre ndedlju dana u svojoj "Tikvari", Bačkopalančani su komotno ušli u susret, podgrejavši želju domaćina da se časno oprosti od daljeg takmičenja. Jedini raspoložen igrač u redovima gostiju u prvom delu je bio Pavlović koji je sa šest pogodaka znatno doprineo da se na odmor ode sa nerešenim rezultatom - 14:14.

Ozbiljniji pristup u drugom delu doneo je Sintelonu u 42. minutu i vođstvo 21:19. U poslednjih minut i po gosti su ušli sa golom prednosti - 29:28, ali su u poslednjim trenucima Švajcarci uspeli iz sedmerca da izbegnu poraz i u drugoj utakmici.

Partizan je, uprkos nepovoljnim dešavanjima tokom utakmice, uspeo da sačuva prednost iz prvog susreta i plasira se u četvrtfinale Kupa pobednika kupova. Bodreni fanatičnim navijačima igrači Tutunskog kombinata su na odmor otišli sa prednošću od 5 golova, koja je nagoveštavala dramatičnu završnicu.

U drugom poluvremenu Makedonci su stalno imali prednost od četiri gola. U završnim minutima susreta zablistao je golman Partizana Šijan i spasao "crno-bele" ubedljivijeg poraza koji bi ih izbacio iz daljeg takmičenja.

Cetinjski Lovćen je ubedljivim porazom (19:39) u Španiji od aktuelnog prvaka Evrope, Portlanda, završio takmičenje u Ligi šampiona. Jugoslovenski šampion je zauzeo poslednje mesto u "A" grupi ostvarivši u šest utakmica samo jednu pobedu i pet poraza.

*****

Kup EHF za rukometaše, revanš meč osmine finala, Šafhauzen, ŠVAJCARSKA, 16. decembar

KADETEN (Šafhauzen, ŠVAJCARSKA) - SINTELON (Bačka Palanka, JUGOSLAVIJA) 29:29 (14:14). Prva utakmica u Bačkoj Palanci: 35:22. Dalje ide jugoslovenski predstavnik.

Dvorana: "Švajcers Bildhale". Gledalaca: 1.000. Sudije: Dutka i Ušinski (Poljska). Sedmerci: Kadeten 7 (7), Sintelon 2 (2). Isključenja: Kadeten 6 minuta, Sintelon 14 minuta.

KADETEN: Kormajer, Sermek, Gasmakis 8 (7), Hojsler, Bradenberger 2, Škutski 8, S. Bringer 3, Suter 2, Jeni 4, Bol 2, A. Bringer.

SINTELON: Šarić, Damjanović, Nikolić 3, Kojić 3, Mitrović 1, Pavlović 8 (2), Anđelković 3, Jelesić 2, Đurković 2, Mrvaljević 4, Sudžum 1, Rađenović 2.

Kup pobednika kupova za rukometaše, revanš meč osmine finala, Prilep, MAKEDONIJA, 16. decembar

TUTUNSKI KOMBINAT (Prilep, MAKEDONIJA) - PARTIZAN (Beograd, JUGOSLAVIJA) 27:21 (11:6). Prva utakmica u Beogradu: 29:22. dalje ide jugoslovenski predstavnik.

Dvorana: Gradska. Gledalaca: 3.500. Sudije: Repešek i Ožežujk (Slovenija). Sedmerci: Tutunski kombinat 6 (5), Partizan 7 (2). Isključenja: Tutunski kombinat 14, Partizan 12minuta.

TUTUNSKI KOMBINAT: Brestovac, Cupakovski, Neškovski 1, Stanevski, Stojković 5, Kolev, Trajkovski, O. Ilijevski, Kuzmanovski 3, K. Ilijevski 5, Šokovski 1, Ilijoski 5.

PARTIZAN: Šijan, Radosavljević, Đurković 1, Stevanović 1, Cirković, Mandić 4, Stanković 3, Vujadinović, Stefanović 3, Peruničić 5, Matović 3, Drenovac 1.

4. Lovćen     6 1 0 5  2

10. decembar: Rezultati Partizana i Sintelona u prvim utakmicama osmine finala evropskih kup-takmičenja.