Ostende - Partizan 104:94

Gan, BELGIJA, 13. decembra - Neplaniranim porazom od Ostendea, poslednje plasirane ekipe u "D" grupi, košarkaši Partizana otežali su sebi posao u nastojanjima da se plasiraju među 16 najboljih ekipa u Evropskoj ligi. Belgijski tim je nakon produžetka slavio svoj prvi trijumf u ovom takmičenju - 104:94 (23:25, 20:20, 20:9, 20:29, 21:11).

Nakon prve dve četvrtine činilo se da "crno-beli" sigurno drže situaciju pod kontrolom i da će bez većih problema obezbediti pobedu koja bi im mnogo značila u daljem takmičenju u grupi. Međutim, nastupio je neshvatljiv pad u trećem periodu igre koji su domaćini rešili sa 11 poena viška - 20:9.

Partizan je najviše zahvaljujući preciznom šutu Vuleta Avdalovića uspeo u poslednjoj četvrtini da se vrati u meč i u sam finiš susreta uđe sa četiri poena viška. U penal-završnici igrači Ostendea su bili mnogo koncetrisaniji i uspeli da izbore produžetak.

Demoralisani propuštenom prilikom u regularnom toku meča, košarkši beogradske ekipe su igrali bez koncepcije u odbrani i napadu, što su borbeni domaćini uspeli da iskoriste i izbore pobedu koja njima ništa ne znači, ali može presudno uticati na uspeh Partizana u Evropskoj ligi.

Dvorana: u Ganu. Gledalaca: 3.000. Sudije: Sanča (Španija), Zamajoski (Poljska) i Araunjo (Portugalija):

OSTENDE: Major 4, Van Pasen 6, Begin 3, Čizmić 3, Gidraitis 29, Bigs 31, Menama, Kota 23, Praškevičijus 3.

PARTIZAN: Šćepanović 28, Petrović 7, Nađfeji, Gajić 2, Ostojić 2, Stanojević 21, Materić 4, Glintić, Krstić 3, Avdalović 17, Canak 8.